Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінфін зекономив мільярди й готовий повертати позики у вересні

Україна накопичила достатньо коштів для обслуговування та виплат держборгу.

У Міністерстві фінансів України готові до пікових виплат у вересні 2019 року.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зокрема, за даними Держказначейства про виконання бюджету за сім місяців, доходи загального фонду Державного бюджету склали 584,1 млрд грн, що становило 97,4% від розпису. У відомстві зазначають, що гроші вдалося заощадити завдяки зміцненню гривні, що призвело до економії видатків на обслуговування боргу, а також через те, що головні розпорядники затримували підготовку та затвердження документів. 

"Станом на 1 серпня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 49,0 млрд грн, а також додатково на валютних рахунках Державної казначейської служби в гривневому еквіваленті 76,8 млрд грн”, - йдеться у повідомленні.

У Мінфіні запевняють, що накопичених коштів цілком достатньо для обслуговування та виплат державного боргу в найближчі місяці. За прогнозними розрахунками, до кінця поточного року на погашення та обслуговування внутрішнього та зовнішнього держборгу потрібно спрямувати в еквіваленті гривні 169 млрд грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що впродовж 2019 року Україна має виплатити 14,2 мільярда доларів (417 млрд гривень) державного боргу. В Мінфіні наголошують, що на 2019-2021 роки припадає пік виплат держборгу. Вже цьогоріч Україна має погасити на 81,2 млрд грн більше боргу, ніж минулого. 

ВідеоПік виплати боргів України припадає на наступні два роки

З 2019 по 2021 рік настає пік виплат за державним боргом. І цього року нам усім уже треба віддати зовнішнім кредиторам удвічі більше, ніж торік. 

Пік виплати боргів України припадає на наступні два роки

Залиште свій коментар

Вибір редакції