Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії назвали вартість природних ресурсів

У перелік увійшли нафта, газ, золото, алмази, вугілля і руда.

Всі запаси корисних копалин Росії оцінили в більш ніж 800 мільярдів доларів. Перша оцінка дана на кінець 2017 року, далі вона буде актуалізуватися щорічно. Про це повідомляє Мінприроди РФ.

У сучасній Росії запасів нафтових надр - на 40 трильйонів російських рублів, а це близько 610 мільярдів доларів (згідно з офіційним курсом рубля до долара станом на 14 березня 2019 року). Природний газ оцінили в 11 трильйонів рублів, і 167 мільярдів доларів відповідно. Крім того, Мінприроди озвучило оцінку запасів коксівного вугілля - майже 2 трлн рублів (понад 30 мільярдів доларів), залізної руди - в 808 млрд рублів (більше 12 мільйонів доларів), алмазів - у 505 млрд рублів (більше 7 мільйонів доларів), золота - в 480 млрд рублів (більше 7 мільйонів доларів). Сукупна вартість всіх мінеральних і енергетичних ресурсів (нафта, газ, золото, мідь, залізна руда, вугілля енергетичне і буре, алмази) склала 55,2 трильйона рублів, а це 839 мільярдів доларів.

При цьому нафти в РФ в натуральному вираженні на кінець 2017 року більше 9 млрд тонн, газу - понад 14 млрд тонн, золота - 1407 тонн, алмазів - 375 мільйонів метричних каратів. Для порівняння, британці та американці нарахували навіть більше запасів корисних копалин у росіян, ніж самі власники природних багатств. За даними британського статистичного щорічника за 2018 рік, доведені запаси нафти в Росії на кінець 2017 року становили 14,5 млрд тонн, природного газу - 35 трлн кубічних метрів. Запаси золота в надрах Росії, за даними Геологічної служби США, становили на кінець 2017 року 5500 тонн.

Згідно з методологією підрахунку, Мінприроди повідомляє, що його оцінка менше сукупного обсягу розвіданих запасів, оскільки до уваги були взяті тільки ліцензовані надра, які вже мають проекти розробки. Уточнюється, що кінцева сума розрахунку при цьому дорівнює узагальненого грошового потоку. Останній буде отриманий у разі використання всіх ділянок надр.

Залиште свій коментар

Вибір редакції