Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна, що має власні супутники, витратить мільйони на іноземний проект

Україна, яка забезпечує 10% в усіх запусків ракетоносіїв у світі і має власні супутники, замовила послуги імпортним фахівцям.

Міністерство екології України  ще до кінця року планує запустити систему супутникового спостереження за всіма українськими заповідниками. При цьому Україна, яка забезпечує 10% в усіх запусків ракетоносіїв у світі і має власні супутники, замовила послуги імпортним фахівцям. Про це йдеться у журналістському розслідуванні ТСН.

З українського супутника арабський Дубай бачать частіше, ніж власну територію. Зображення із супутника Січ-2 допомагають іноземцям передбачити стихійне лихо і розвести кораблі в тісній затоці. А у Бразилії ще наприкінці 90х фото з українського супутника допомогли зупинити   незаконні вирубування амазонських джунглів. Проте Україні послуги власного супутника не потрібні.

"Дуже поволі визрівають користувачі в різних міністерствах і відомствах – тому у нас замовлень потужних немає" -, розповідає радник голови Державного космічного агентства Едуард Кузнецов.

У той же час в Мінекології визнали, що боротися, наприклад, з браконьєрською вирубкою лісів  без супутника майже неможливо.  Інформація із супутника покаже де незаконно рубають і копають, екоінспектору залишається дізнатися, хто робить це.

Федір Шумаков з Харкова, учасник тендеру твердить, що Україна давно вже володіє такими технологіями. Сам він спостерігає за космосом уже 30 років. Харків"яни запропонували свій проект міністерству екології, ціна була рекордно низька. Утім до тендеру Шумакова не допустили. Тендерний комітет Мінекології заявив, що у  харків"ян не було всіх необхідних документів.

Не допустили й іншу вітчизняну компанію – дочірнє підприємство Укркосмосу та самого Міністерства екології. У результаті виграв не дешевий український, а дорогий австрійський проект - у 50 мільйонів гривень.

Журналіст Юрій Ніколов знайшов на порталі державних закупівель приголомшливі подробиці екологічного тендера

"Постачання всієї цієї продукції має відбутись до 20 грудня. Тобто це означає, що тут не розробку замовляють – коли мають сідати комп"ютерники… це купується готова якась програма. І готовий банк даних космічних зйомок. Які, як ми знаємо, робить купа супутників в усьому світі. Таким чином,  50 мільйонів витрачається на стосик дівіді-дисків", - розповів журналіст.

На сайті австрійської компанії, що перемогла в космічній боротьбі, не менш приголомшливе відкриття: ця фірма відома тим, що проектує цементні заводи. Згадок про будь-які роботи в космічній галузі журналісти не знайшли.

У Мінекології, в свою чергу, запевнили,  що 50 мільйонів гривень – цілком адекватна ціна за можливість в автоматичному режимі  побачити вирубування лісів й обрахувати її площу та суму збитків. До ціни замовлення входять і супутникові знімки. Таким чином, космічна держава планує купувати зображення із сімдесяти закордонних супутників, які щодня пролітають над Україною. Відстежувати треба  десятки тисяч гектарів. А середня ціна зображення з космосу – 20-30 доларів - за кілометр! У Харкові дивуються – навіщо купувати, якщо потрібні зображення  є в інтернеті – на сайті мічиганського університету?

Здивувалися і в космічному агентстві – там зображення з  вітчизняної СІчі-2 державним установам віддають -  безкоштовно!

Натомість, у Мінекології пояснили, що у майбутньому вивчатимуть можливість залучати до роботи і наш супутник. А поки що краще працювати з чужими знімками.

Читайте також:

Карти Google "видали" засекречену авіабазу США

Україна запустить власний супутник на Місяць

США знайшли супутник, який росіяни загубили після запуску

Залиште свій коментар

Вибір редакції