Українці можуть позбавитись кредитів через суд: як це працює

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Жителям України дозволили оголошувати банкрутство.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає оголошення банкрутства. Про деталі "Сніданок з 1+1" розпитав у адвоката Лаврентія Царука.

Зазначається, що раніше ця процедура була доступна лише підприємствам. А тепер кожен українець може звернутися до суду та вирішити проблему з боргами. Однак, є умови.

"Борг має бути не меншим 125 тисяч гривень, і не погашатися два місяці. Та як не парадоксально, для визнання судом вашої неплатоспроможності потрібно мати гроші", - пояснює адвокат.

За його словами, потрібно заплатити судовий збір 19 тисяч 200 гривень. "Разом із цим треба в перші дні внести авансові платежі арбітражному управляючому", - додав Царук.

Для погашення боргу спочатку оцінять і заберуть майно – все, крім: єдиного житла боржника, коштів на пенсійних рахунках та у фондах соцстрахування.

"Не допоможуть закрити кредити: отримані на відпочинок, розваги, придбання предметів розкоші, або борги, що з'явилися через участь в азартних іграх. Також неможливо реструктурувати борги, які стосуються аліментів", - уточнив спеціаліст.

Варто зазначити, банкрутувати можна не частіше, ніж раз у 5 років. Якщо в цей час отримуєш спадок - зобов’язаний віддати його кредиторам. При цьому не можна буде продавати майно і брати нові позики. І тільки за рішенням суду можна їздити за кордон.

Якщо позичальник приховав інформацію чи якесь майно і його викрили, тоді борг залишиться. Сам закон в Україні почне діяти з середини осені.

Нагадаємо, 5 березня повідомлялося, що за 2018 рік українці позичили дрібних кредитів на 24 млрд гривень. В основному гроші брали на одяг, ремонт і навіть подорожі.

ВідеоЩо варто знати про нову процедуру збанкрутування фізичних осіб в Україні

Маєте непосильні борги? Оголосіть себе банкрутом. Українцям дозволять процедуру, яка раніше була доступна лише підприємствам. Списати борги людина може через суд. Але є умови. Борг має бути не меншим 125 тисяч гривень. І не погашатися два місяці. Та як не парадоксально, для визнання судом вашої неплатоспроможності потрібно мати гроші. Кому можна буде банкрутувати та наскільки безпечна така процедура – досліджував Сніданок.  

Що варто знати про нову процедуру збанкрутування фізичних осіб в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції