Українці стали менше користуватися готівкою - НБУ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці стали менше користуватися готівкою - НБУ

Національний банк України

Кількість безготівкових операцій за рік зросла майже на 17%.

Українці стали менше користуватися готівкую і надають перевагу операціям з платіжними картками.

Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

Збільшення операцій фахівці пов'язують з розширенням платіжної інфраструктури та мережі, де можна розрахуватися картками. Крім того, введені карантинні обмеження також вплинули на зменшення обсягів та кількості операцій зі знаття готівки.

Загальна кількість безготівкових операцій та отримання готівки з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, у першому півріччі 2020 року становила 2 742,9 млн штук, а їхня сума – 1 784,4 млрд грн. Порівняно з минулим роком кількість операцій зросла на 16,6%, а сума – на 7%.

Безготівкові операції у першому півріччі цього року продовжили зростати за кількістю та сумою. Кількість безготівкових операцій становила 2 360,6 млн шт, а сума – 982,9 млрд грн. Натомість кількість операцій з отримання готівки зменшилася на 12%, а сума – на 5%.

Найбільше картками розрахувуються українці в торговельних мережах - 49,5%. На сумою домінували перекази з картки на картку – 42,3%. до слова, середній чек однієї такої операції становив 1420 грн.

 У Нацбанку повідомляють, що загальна кількість емітованих платіжних карток в Україні станом на перше липня  становила 71,7 млн шт.  Це більше на 4,9%, ніж у січні цього року. Безготівкові операції з використанням безконтактних та токенізованих карток (за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв) становили половину від загальної кількості та суми безготівкових операцій у торговельних мережах.

В Україні також збільшується кількість мереж, де можна розрахуватися платіжними картками. За рік ця цифра виросла на третину. Крім того, 11,2% зросла кількість торговельних POS-терміналів.

Регіональний розподіл термінальної мережі на території України залишається досить нерівномірним. Найменша кількість платіжних пристроїв на одного жителя спостерігається на заході країни та в Луганський, Донецькій областях. За кількістю платіжних карток та платіжних пристроїв для їх обслуговування домінують Київ та Київська, Дніпропетровська, Харківська області.

Як повідомлялося, Національний банк України ухвалив рішення, завдяки якому українці зможуть отримувати готівку з банківських карток на касах магазинів, підприємств громадського харчування та послуг, які застосовують термінали для оплати карткою на касі.

Зняти готівку на касі супермаркету: як і де можна скористатися новою послугою

Зняти готівку на касі супермаркету: як і де можна скористатися новою послугою

 

Наступна публікація