Українцям радять тримати заощадження у золотих гривнях

Національний банк України закликає українців заощаджувати свої кошти у золотих монетах.

Національний банк України (НБУ) готується запропонувати альтернативні засоби збереження заощаджень.

Серед них - паперові сертифікати, дохідність і вартість яких індексуватимуться на інфляцію або курс золота, а також реальні золоті та срібні інвестиційні монеті у гривні.

Як розповів директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст, Нацбанк наразі розробляє порядок щодо випуску для фізосіб сертифікатів, проіндексованих на курс золота. Невдовзі документ буде презентований громадськості.

За словами представника НБУ, центробанк також готується випускати інвестиційні монети, які перебуватимуть у вільному обігу, а придбати їх можна буде у територіальних управліннях НБУ та комерційних банках.

Як повідомили у НБУ, обсяг їх дебютного випуску, може становити 4-5 тис. штук переважно монетами вагою в 1 та 0,25 тройської унції (1 тройська унція = 31,10 грама), а далі все залежатиме від попиту. Монети випускатимуть номіналами 1, 2, 5, 10 і 20 грн. Їхня вага становитиме від 0,1 до 1 тройської унції золота найвищої проби, отже, їх реальна вартість буде набагато вищою. Також передбачено випуск срібних інвестиційних монет вагою в одну та дві тройські унції. Дизайн монет уже розроблений і очікує остаточного затвердження правлінням НБУ.

При цьому не виключено, що, зокрема, операції з інвестиційними монетами не потребуватимуть сплати податку на прибуток і ПДВ.

З допомогою цих інструментів, як зазначав голова НБУ Сергій Арбузов, регулятор планує стиснути грошову масу поза банками та мобілізувати серйозний інвестиційний ресурс, яким володіє населення.

Читайте також:

Українці зберігатимуть заощадження у золотих монетах

Ваші гроші: у чому найвигідніше зберігати заощадження

Україна починає промисловий видобуток золота

Українцям рекомендують вкладати гроші у золото

НБУ готує революційні заходи для боротьби з готівковою валютою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: