НБУ готує революційні заходи для боротьби з готівковою валютою

У спробі зробити внутрішній фінансовий ринок більш привабливим, українцям запропонують гроші вкладати у золото, а не євро та долари.

Національний банк Україна (НБУ) готує ряд заходів з метою обмежити "перетікання" заощаджень населення в готівкову валюту.

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" повідомив глава НБУ Сергій Арбузов.

"Ми вирішили не обмежувати наш інструментарій традиційним набором обмежувальних заходів, а спробувати зробити внутрішній фінансовий ринок більш привабливим для розміщення валютних ресурсів, щоб вони не витікали, а навпаки, приходили в країну. Для населення, щоб його заощадження не втікали в готівкову валюту і не перетікали на споживчий ринок, готуються спеціальні інструменти", - розповів Арбузов.

"Наприклад, НБУ сьогодні дуже серйозно думає над випуском сертифікатів, прив'язаних до золота, яке у нас є в резервах", - повідомив Арбузов.

Він висловив упевненість, що такий інструмент буде затребуваний у населення, оскільки допоможе людям диверсифікувати свої заощадження та захистити від валютних ризиків.

"Це інструмент, який дозволить задовольнити потребу усіх бажаючих зберегти свої заощадження в золоті, яке, на відміну від будь-яких валют, не девальвує і не схильне до інфляції. Тому, якщо люди отримають можливість зберігати свої гроші в прив'язці до золота, а не до долара чи євро, то економіка від цього тільки виграє2, - впевнений Арбузов.

Голова НБУ відзначив, що регулятор зараз дуже активно цим питанням займається, і найближчим час зробить відповідне оголошення.

"У нас буквально щойно закінчилася нарада з цього питання, були роздані відповідні доручення, і вже через тиждень-два у нас буде готова вся відповідна інформація. Буде розроблено положення про випуск сертифікатів, визначена процедура, умови і т.д.", - повідомив голова Нацбанку.

За його словами, агентами з продажу населенню таких сертифікатів передбачається використовувати банки. А оскільки цей інструмент все-таки монетарний, то конкурувати з банками за ресурси населення НБУ таким чином ніяк не буде.

"Але як тільки відчуємо, що позабанківський долар вже прийшов в систему і ми почали "перетягувати" гроші з комбанків, то підемо з цього ринку", - запевнив глава НБУ.

Він також повідомив, що при випуску сертифікатів Нацбанк усвідомлено має намір використовувати як заставу саме золото з резервів НБУ.

"Адже наші громадяни, знаючи, що ці папери підкріплені не тільки гарантіями Нацбанку, а й живим металом, із задоволенням будуть вкладатися у цей інструмент", - пояснив він.

Глава Нацбанку також повідомив, що регулятор вже домовився з урядом, що забере у нього на зберігання близько двох тонн золота, або порядку 100 млн доларів.

При цьому, за словами Арбузова, золото залишиться у власності держави, а резерви НБУ зростуть.

Читайте також:

Нацбанк вивів тимчасову адміністрацію з банку "Надра"

Українські бізнесмени очікують девальвацію гривні

НБУ прогнозує скорочення боргу України до 66% від ВВП

Золотовалютні резерви НБУ за місяць скоротилися на півмільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: