В Україні другий місяць поспіль знижується ціна на газ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вартість блакитного палива зменшилася на понад 20%.

В Україні оптова ціна газу для населення у травні знижена до 2,3 грн за кубометр.

Про зниження ціни на 21% (якщо порівнювати з попереднім місяцем - прим.ред.) повідомили у пресслужбі "Нафтогазу".

Як зазначається, йдеться про вартість без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами. 

"Загалом, від початку року ціна ПСО знизилась на 51%, порівняно з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу сягнуло 62%", - додали в "Нафтогазі".

Як пояснили у компанії, однією з причин зниження ціни є високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де через ґрунтовну підготовку до попереднього опалювального сезону та теплу зиму накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою – 17,5 млрд кубометрів.

"Цінова ситуація на ринку сприяє намірам Уряду лібералізувати ринок газу для населення від 1 липня цього року. В міжопалювальний сезон передумов для зростання цін значно менше, ніж в холодну пору року. Історично низькі ціни, великі запасу газу у європейських та українських сховищах та літній період – все це дозволить зробити плавний та безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку", – заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Нагадаємо, у квітні природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, подешевшав.

Оптова ціна блакитного палива знизилася до 2,9 гривні за тисячу кубічних метрів без урахування ПДВ. Це на 15% менше, ніж у березні, коли газ вартував 3,4 гривні за кубометр.

Залиште свій коментар

Вибір редакції