Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні отримуватимуть "доступне житло" за новими правилами

Учасник програми зможе самостійно вибирати квартиру.

Українцям, які стали учасниками державної програми "Доступне житло", компенсуватимуть до 30-50% вартості.

Новий порядок програми "Доступне житло" для населення, яку реалізує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло), ухвалив Кабмін. Про це пише УНІАН.

"Ми беремо на себе зобов'язання, що за програмами доступного житла для всіх українських громадян ми зможемо забезпечити 30% компенсації вартості такого житла. Зокрема, не лише за рахунок держбюджету, а й за рахунок місцевих бюджетів. Дуже важливо, це стосується внутрішньо переміщених осіб. Тут ми збільшуємо компенсацію вартості доступного житла до 50%. Тобто, 50% компенсуватиме або держава, або держава з місцевими бюджетами", - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Також 50% вартості житла компенсовуватимуть воїнам АТО/ООС.

"Робота з програмами щодо доступного житла потребує постійного вдосконалення щодо прозорості, відкритості та дійсної допомоги. Ми об'єднали два порядки, які існували, в один, яким у першу чергу передбачається можливість самостійного вибору заявником житла, яке він купуватиме. Ми забираємо з цього питання комісію міністерства", - уточнив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Учасник програми також зможе самостійно вибирати банк, де буде оформлений кредит на купівлю житла. Зубко уточнив, що 30% вартості житла компенсуватиме держава і ще 30% можуть компенсувати місцеві бюджети.

"Нам дуже важливо, щоб програма "Доступне житло" була дійсно доступною, щоб у нас не було купівлі квартир 140-150 квадратних метрів, як це було раніше. Тому, ми конкретно обмежуємо щодо кількості квадратних метрів, які можуть бути куплені саме за програмою "Доступне житло", відповідно до кількості членів сім'ї", - сказав Зубко.

Держмолодьжитло публікуватиме дані про те, хто подав документи і хто вже отримав квартири, а розподіл коштів за регіонами залежатиме від кількості населення, а не кількості заявок.

Раніше голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний заявив, що єдина програма в Україні з надання житла переселенцям і учасникам бойових дій заблокована через відсутність порядку використання коштів. За програмами цього фонду 2017 року з громадянами уклали 568 договорів на придбання житла, що на 63% більше, ніж 2016-го.

Державну спеціалізовану фінансову установу "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" Кабмін створив 1992 року задля реалізації державних житлових програм. На сьогодні фонд реалізує перелік житлових програм, зокрема, за пільговим молодіжним кредитуванням, "Кредит із статутного капіталу" і "Доступне житло".

Доступне житло

❗Ми перезавантажили програму «Доступне житло»! ✌️ Забезпечии її прозорість, відкритість і ефективність! ❗Ключове, що ми впровадили: самостійний вибір громадянами майбутнього житла і банків; спрощення та полегшення доступу до державного кредитування; можливість придбати вже готове житло від забудовника; неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення; заборона на відчуження житла протягом 3-х років після придбання за пільговими програмами; вартість 1 м2 доступного житла не перевищуватиме граничну; 30% компенсації на придбання доступного житла від держави або місцевих бюджетів; 50% компенсації для внутрішньо-переселених осіб і учасників АТО; зниження необхідного рівня середньомісячного доходу для сім’ї, яка потребує поліпшення житлових умов, з 5-ти до 3-х розмірів середньомісячної заробітної плати; прозоре інформування, через сайт Держмолодьжитла про учасників програми та тих, хто отримує державну підтримку; мінімізація корупційних ризиків; Дякую всій команді Мінрегіон та експертів за спільну роботу! З Лев Парцхаладзе (Lev Partskhaladze)

Опубліковано Геннадієм Зубком Середа, 10 жовтня 2018 р.

ВідеоКвартирні махінації. Що варто знати, купуючи житло, аби не зостатися без грошей та квадратних метрів

Купили квартиру - тепер віддайте. У Києві прокуратура та СБУ виявили шахрайську схему. Махінатори начебто підробляли документи на квартири. По суті крали їх в реальних власників. А потім продавали сумлінним покупцям, які нічого про таку аферу не знали. Силовики кажуть, мають докази про 5 таких "підробних" квартир. 

Квартирні махінації. Що варто знати, купуючи житло, аби не зостатися без грошей та квадратних метрів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції