В Україні планують скасувати вимогу щодо мінімальної ціни на цигарки

Кабмін передав законопроект до Верховної Ради.

Уряд пропонує парламенту ухвалити закон, відповідно до якого в Україні хочуть скасувати необхідність встановлювати мінімальну оптово-відпускну та роздрібну вартість тютюнових виробів, тютюну, а також промислових замінників тютюну.

Відповідний законопроект, що передбачає зміни до Податкового кодексу, уже зареєстрований у Верховній Раді.

У Кабміні пояснюють, що скасування норми щодо мінімальної ціни на цигарки вимагають міжнародні зобов'язання. Зокрема, угода про асоціацію України з Євросоюзом.

"В Європейському Союзі правовідносини щодо оподаткування акцизними ставками тютюнових виробів та визначення допустимих максимальних і мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби регулюються Директивою Ради ЄС 2011/64/ЄС від 21.06.2011. Імплементація зазначеної Директиви у національне законодавство України передбачена Угодою про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Запровадження мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби суперечить положенням Директиви Ради ЄС 2011/64/ЄС. Механізм мінімальних роздрібних цін на сигарети в минулі роки впроваджувався в деяких країнах ЄС та за рішеннями Європейського Союзу 2000-2010 рр. скасовано", - ідеться в пояснювальній записці.

В уряді кажуть, що якщо Україна не скасує норму, то встановлення мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби, ймовірно, розглядатимуться Комісією ЄС та Судом ЄС як порушення конкуренції та порушення зобов'язань.

Нагадаємо, наприкінці 2015 року парламент ухвалив зміни до Податкового кодексу, відповідно до якого Кабмін має право встановлювати мінімальні та максимальні ціни на тютюнову продукцію.

Залиште свій коментар