В Україні почався бум споживчих кредитів

В Україні почався бум споживчих кредитів

В Україні почався бум на споживчі кредити

Зростання споживчого кредитування в Україні зумовлене як високими ризиками іпотечного кредитування, так і відсутністю довгострокових ресурсів на внутрішньому ринку.

За відсутності валютних позик і високих ризиків кредитування підприємств банки почали активними темпами видавати роздрібні позики в національній валюті. З початку 2011 року портфель кредитів фізичних осіб зріс уже на 25%.

При цьому банки роблять ставку на споживче кредитування, не побоюючись появи прострочених боргів. Ці ризики закладають у ціну позик, пише Комерсант-Україна.

Зростання саме споживчого кредитування зумовлене як високими ризиками іпотечного кредитування, так і відсутністю довгострокових ресурсів на внутрішньому ринку за прийнятними цінами. Тому портфель іпотеки в гривні з січня по серпень 2011 року зріс лише на 13,3% - до 11,150 млрд грн.

Виходячи з даних НБУ за 8 місяців 2011 року, обсяг споживчих кредитів до початку осені виріс на 11,33 млрд грн, або на 21,6%.

У цілому громадяни України повинні повернути банкам за товари і автомобілі, куплені за позикові кошти, 63,81 млрд грн, або близько 85% своєї кредиторської заборгованості в національній валюті.

Експерти пояснюють масове повернення банків в роздрібний сегмент тим, що на тлі загальної невизначеності сегмент дрібного роздробу виявився найменш ризиковим.

За даними компанії "Простобанк консалтинг", середні ставки за кредитами на покупку товарів становлять 66,34%, готівкою - 50,42%, під заставу іпотеки -20,3%, на придбання автомобілів - 15,76%.

Нагадаємо, в Україні з 13 жовтня була запроваджена заборона на валютні кредити.

Читайте також:

Янукович заборонив надавати валютні кредити

Банки видаватимуть кредити по-новому

В Україні подешевшали кредити на житло

Щоб отримати іпотеку, необхідно заробляти за місяць не менше 14 тисяч

Українці стали частіше брати кредити

Повʼязані теми:

Наступна публікація