В Україні почався бум споживчих кредитів

Зростання споживчого кредитування в Україні зумовлене як високими ризиками іпотечного кредитування, так і відсутністю довгострокових ресурсів на внутрішньому ринку.

За відсутності валютних позик і високих ризиків кредитування підприємств банки почали активними темпами видавати роздрібні позики в національній валюті. З початку 2011 року портфель кредитів фізичних осіб зріс уже на 25%.

При цьому банки роблять ставку на споживче кредитування, не побоюючись появи прострочених боргів. Ці ризики закладають у ціну позик, пише Комерсант-Україна.

Зростання саме споживчого кредитування зумовлене як високими ризиками іпотечного кредитування, так і відсутністю довгострокових ресурсів на внутрішньому ринку за прийнятними цінами. Тому портфель іпотеки в гривні з січня по серпень 2011 року зріс лише на 13,3% - до 11,150 млрд грн.

Виходячи з даних НБУ за 8 місяців 2011 року, обсяг споживчих кредитів до початку осені виріс на 11,33 млрд грн, або на 21,6%.

У цілому громадяни України повинні повернути банкам за товари і автомобілі, куплені за позикові кошти, 63,81 млрд грн, або близько 85% своєї кредиторської заборгованості в національній валюті.

Експерти пояснюють масове повернення банків в роздрібний сегмент тим, що на тлі загальної невизначеності сегмент дрібного роздробу виявився найменш ризиковим.

За даними компанії "Простобанк консалтинг", середні ставки за кредитами на покупку товарів становлять 66,34%, готівкою - 50,42%, під заставу іпотеки -20,3%, на придбання автомобілів - 15,76%.

Нагадаємо, в Україні з 13 жовтня була запроваджена заборона на валютні кредити.

Читайте також:

Янукович заборонив надавати валютні кредити

Банки видаватимуть кредити по-новому

В Україні подешевшали кредити на житло

Щоб отримати іпотеку, необхідно заробляти за місяць не менше 14 тисяч

Українці стали частіше брати кредити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: