В Україні запрацював новий податок на нерухомість

Розплатитися треба упродовж двох місяців

В Україні почав діяти новий податок на нерухомість, йдеться в ТСН.12.00.

Відсутність квитанції не є приводом не сплачувати нарахування. Мовляв, не отримали рахунок, зверніться до податківців самостійно. Адже розплатитися треба упродовж двох місяців. Після цього вже стягуватимуть штраф - спершу 10% від суми боргу, потім - 20.

Розмір податку за 2015 рік, який українці мають сплатити зараз, коливатиметься і максимум складатиме 2% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об'єкта житлової чи нежитлової нерухомості. Ставка встановлюється відповідним органом місцевої влади, тому буде різною.

Наприклад, у Вінниці, Запоріжжі, Івано-Франківську та Харкові, згідно з рішеннями міськрад, ставка становитиме 2%, у Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Дніпропетровську та Києві - 1%, у Житомирі - 0,5%, в Ужгороді - 0,4%, а у Кіровограді - 0,1%.

А ось ставку за 2016 рік підняли до 3%. 

"Ставка податку ухвалили цьогоріч до 3% мінімальної зарплати. Цього року ми нараховуємо податок за 15 рік. Ми застосовуємо норми закону, які діяли за попередній рік. То у нас виходить по житловій нерухомості ставка по кодексу до 2%, нежитлова до1%", - розповів головний державний ревізор-інспектор Департаменту податків та зборів з фізосіб ДФС  Володимир Гуцуляк.

До нововведень цього року додали податок на нежитлову нерухомість. 

 

ВідеоВ Україні починає діяти новий податок на нерухомість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: