В Україні запрацював новий податок на нерухомість

Розплатитися треба упродовж двох місяців

В Україні почав діяти новий податок на нерухомість, йдеться в ТСН.12.00.

Відсутність квитанції не є приводом не сплачувати нарахування. Мовляв, не отримали рахунок, зверніться до податківців самостійно. Адже розплатитися треба упродовж двох місяців. Після цього вже стягуватимуть штраф - спершу 10% від суми боргу, потім - 20.

Розмір податку за 2015 рік, який українці мають сплатити зараз, коливатиметься і максимум складатиме 2% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об'єкта житлової чи нежитлової нерухомості. Ставка встановлюється відповідним органом місцевої влади, тому буде різною.

Наприклад, у Вінниці, Запоріжжі, Івано-Франківську та Харкові, згідно з рішеннями міськрад, ставка становитиме 2%, у Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Дніпропетровську та Києві - 1%, у Житомирі - 0,5%, в Ужгороді - 0,4%, а у Кіровограді - 0,1%.

А ось ставку за 2016 рік підняли до 3%. 

"Ставка податку ухвалили цьогоріч до 3% мінімальної зарплати. Цього року ми нараховуємо податок за 15 рік. Ми застосовуємо норми закону, які діяли за попередній рік. То у нас виходить по житловій нерухомості ставка по кодексу до 2%, нежитлова до1%", - розповів головний державний ревізор-інспектор Департаменту податків та зборів з фізосіб ДФС  Володимир Гуцуляк.

До нововведень цього року додали податок на нежитлову нерухомість. 

 

В Україні починає діяти новий податок на нерухомість

Його ставка - до 2% від мінімальної зарплати за квадрат. Власникам квартир більше 60 метрів та будинків площею понад 110 метрів мали прийти спеціальні повідомлення-рішення про нарахування платежу. Фіскали попереджають - відсутність квитанції не є приводом не сплачувати нарахування. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: