В Україні запрацював ринок газу: що змінилося для населення

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні запрацював ринок газу: що змінилося для населення

УНІАН

За словами Коболєва, до вільного ринку Україна йшла п'ять років.

Від 1 серпня в Україні відкрився ринок природного газу для побутових споживачів. Відтепер українці можуть швидко змінювати постачальників і мають потужний захист від форс-мажорів.

Про це написав голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв на своїй Facebook-сторінці. 

"Сьогодні відкрився ринок газу для українців і ніби нічого не змінилось... Але одночасно змінилось все - українці нарешті отримали можливість відчути себе вільними клієнтами, які мають право вибору, замість статусу споживача", - написав Коболєв.

Споживачі також мають потужний захист від форс-мажорів через постачальника “останньої надії”, яким став "Нафтогаз України". Він не має права відмовити укласти договір на постачання газу на обмежений період часу (не більше ніж 60 днів). Крім цього, постачальники можуть формувати пакети послуг, підбирати ціни та умови, з урахуванням ринкових тенденцій.

"За європейською статистикою, на старті газового ринку до нового постачальника переходять 3-5% клієнтів. Але лише від нас, постачальників, залежить наскільки активним буде цей процес в Україні - наскільки привабливі умови ми запропонуємо", - додав Коболєв. 

Зазначимо, що Кабмін ухвалив це рішення ще 1 липня. Після скасування дії спецобов'язків постачальники можуть самі встановлювати націнку і відмовлятися від клієнтів з боргами.

Сьогодні відкрився ринок газу для українців і ніби нічого не змінилось. Земля крутиться, газ тече по трубі,...

Опубліковано Andriy Kobolyev Субота, 1 серпня 2020 р.

Нагадаємо, у липні оптова ціна на природний газ зросла на 16 копійок до 2,30 грн за кубометр. Йдеться про газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК "Нафтогаз України" поставляє газ у рамках спеціальних зобов`язань (ПСЗ). 

Наступна публікація