В Україні запровадили екстрений план дій, аби не змерзнути через дії Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

План дій, починаючи з сьогоднішнього дня, передбачає переведення генеруючих компаній з газу на мазут.

Кабінет міністрів України на п`ять діб запровадив національний план дій для недопущення кризової ситуації в енергетиці через дії російського «Газпрому».

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловість Ігор Насалик, передає УНІАН.

«Протокольним дорученням кризового комітету було запроваджено національний план дій ... План дій, починаючи з сьогоднішнього дня, передбачає переведення генеруючих компаній з газу на мазут - це дасть нам можливість економити близько 15-20 млн куб. м газу на добу. Щоб впровадити це рішення, Міненерговугілля звернулося до Секретаріату ЄС і поінформувало, що протягом 5 діб, а саме на такий період запроваджено план дій, ми будемо використовувати мазут», - повідомив Насалик.

Нагадаємо, Росія знизила майже на 20% тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи. Також "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня, після дворічної перерви. Також РФ досі не виконала рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого має сплатити Києву 2,56 млрд доларів. Щоденна пеня становить до півмільйона доларів. Міністерство закордонних справ України вже офіційно повідомило Євросоюз про проблеми з тиском газу в трубі. 

ВідеоБорг "Газпрому" перед "Нафтогазом" лише за одну ніч зріс на півмільйона доларів

Це пеня за несплачені раніше кошти. Таке повідомляють у "Нафтогазі" України. Там святкують перемогу Києва у газовій суперечці із російським монополістом. Напередодні міжнародний арбітраж постановив – "Газпром" має компенсувати "Нафтогазу" понад 4 з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009 по 2016 роки.

Борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" лише за одну ніч зріс на півмільйона доларів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції