Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Валютні резерви України за місяць скоротилися на понад півмільярда доларів

Зменшення запасів продиктоване виплатами боргів по кредитах і порятунком курсу гривні.

За січень валютні резерви України скоротилися на 2% і на початок лютого складали 18,4 млрд доларів США. Як повідомляє прес-служба Нацбанку, це обумовлено обслуговуванням державних боргів на суму 565,6 мільйонів.

Із них 468,5 мільйонів пішли на погашення валютних боргів держави, решта – на гарантований державний борг в іноземній валюті. Крім того, банк здійснював інтервенції на валютний ринок задля стабілізації курсу гривні. На міжбанківському валютному ринку НБУ в січні загалом продав 266,8 млн доларів США. Більша частина коштів уже повернулася внаслідок формування надлишкової пропозиції валюти та купівлі її в банків. Таким чином, чистий продаж іноземної валюти склав 15,9 млн доларів.

ВідеоНацбанк хоче припинити випуск дрібних копійок

На обсяг резервів вплинула також переоцінка фінансових інструментів на суму понад 205 мільйонів. У Нацбанку наголошують, що обсяг міжнародних резервів покриває всі передбачені на ближчий час видатки та залишається достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду та НБУ.

Як повідомлялося, днями Україна перерахувала Міжнародному валютному фонду 375 млн доларів задля погашення боргу за основною сумою кредиту в рамках попередньої програми stand-by 2014 року. 6 лютого Україна має перерахувати МВФ ще 87 млн доларів, як відсотки за програмою stand-by та за нинішньою програмою розширеного фінансування EFF.

Залиште свій коментар

Вибір редакції