Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як Європа фінансує тероризм. Вугілля з Донбасу до ЄС постачають через Росію

Продажі відбуваються через фірму, зареєстровану в Києві.

Вугілля з ОРДЛО гріє європейські країни. В доблокадні часи воно йшло через Україну до Польщі, Словаччини, на Балкани. А зараз бойовики винайшли інші шляхи. Утім, Київ з цього ланцюжка не прибрали. Мова йде про прибутки терористів на десятки мільйонів євро.

Про це йдеться в сюжеті Ольги Василевської в програмі ТСН.19:30.

Польська газета публікує сенсаційні дані: Польща закуповує вугілля в терористів Донбасу. Мовляв, фірма, зареєстрована в Катовіце, має в своїх засновниках брата колишнього заступника міністра вугільної промисловості так званої "ЛНР" Олександра Мельничука. Український міністр енергетики після зустрічі з польським колегою шокований.

"Перше питання було - вугілля. Дуже добре він відреагував. Сказав, що це бізнес. Я сказав, що це не бізнес, це фінансування тероризму", - зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

За даними ТСН, українські експортні операції з вугіллям з непідконтрольних територій закінчились із початком блокади - в лютому цього року. Всі власники цих компаній - донеччани та луганчани - кудись позникали.

ВідеоФінансування терористів: європейські країни досі купують вугілля із ОРДЛО

Утім, за інформацією ТСН, яку отримали через платні бази даних, київські фірми досі беруть участь в експортно-імпортних операціях вугілля із ОРДЛО до Європи. Вугілля йде із шахт, зайнятих бойовиками, через Росію на Білорусь, а потім до Польщі, Боснії та Герцеговини, Словаччини. Дані ТСН підтверджує міністр Насалик:

"Воно не проходило через територію України, але формувалось по експортних ланцюжках українськими фірмами, які зареєстровані в Україні. Фірма могла з Росії закуповувати, оформлювати документи і по транзиту Росія-Білорусь і далі вже на Балкани, наприклад".

Той же Мельничук, який фігурує в польському розслідуванні, проводить свої операції в тому числі й через свою українську фірму "Ровенькинафтопродуктсервіс", яка зареєстрована в квартирі (Київ, вул. Дарвіна, 6, офіс 4), куди ТСН вперто не пускає вахтер.

Журналістка вдає з себе бізнесвумен зі Словаччини і телефонує на номер, вказаний в українській базі даних засновників фірми "Ровенькивуглепостач". Натрапляє на громадянина так званої "ЛНР". Він пояснює, що постачання вугілля відбувається через Росію. Під час розмови виявляється, що бенефіціар українських та польських фірм з постачання вугілля, брат екс-заступника міністра "ЛНР" Мельничука - в Києві. І факт поставок луганського вугілля до Польщі підтверджується.

ТСН направила запити в уповноважені органи Боснії та Герцеговини, Словаччини та Польщі з проханням прокоментувати факти фінансування тероризму. Чекаємо реакції і від українських спеслужб. Але звідти - поки що тиша.

Раніше повідомлялося, що Польща заборонить закупівлю вугілля з окупованого Донбасу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції