Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович вивів з України 1,5 млрд доларів через компанію Гонтаревої

Al Jazeera опублікувала таємний документ із схемою виведення грошей.

Інвестиційна компанія голови Нацбанку Валерії Гонтаревої Investment Capital Ukraine (ICU) допомогла тодішньому президенту України Віктору Януковичу вивести 1,5 мільярда доларів.

Схему виведення грошей було викладено в постанові Краматорського суду про спецконфіскацію, яку згодом засекретили через оголошення державною таємницею, а нині оприлюднило арабське видання Al Jazeera.

Згідно з 95-сторінковим документом, ICU була брокером під час купівлі облігацій, деномінованих в доларах, вісьмома кіпрськими компаніями на суму 1,5 млрд доларів в період між 2012 і 2014 роками, які, як з’ясувалося, були пов’язані з оточенням Януковича.

Також у документі називається організація "Апарат Курченка Сергія Віталійовича", який вважався "головним фінансовим директором" Януковича.

Своєю чергою Гонтарева запевнила Al Jazeera, що коли робилися транзакції, ані вона, ані ICU "не бачили нічого підозрілого", а НБУ "підтвердив отримання коштів і фінансовий моніторинг підприємств-нерезидентів, тому у ICU не було жодних підозр щодо цих компаній, оскільки всі документи та виписки з рахунків у Національному банку повністю відповідали вимогам чинного законодавства".

Як зазначає "Європейська правда", засновниками ICU є Гонтарева, яка продала свою частку в компанії партнерам у червні 2014 року, та Макар Пасенюк, якого називають "фінансистом Порошенка" і вважають, що він є найбільш обізнаним щодо бізнесу українського президента. Окрім цього ICU супроводжувала процес передачі корпорації Roshen у "сліпий траст".

Також видання нагадує, що представники компанії опинилися на ключових посадах у владі: Дмитро Вовк очолив НКРЕКП, Володимир Демчишин дістав крісло міністра енергетики, а Валерія Гонтарева стала головою Нацбанку.

Нагадаємо, ще 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках іноземних компаній, які пов'язані з екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем, його оточенням, екс-чиновниками з колишнього уряду України, а також із пов'язаними з ними особами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції