За січень золотовалютні резерви зросли на 4% - НБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Показник резервів нині становить понад 26 мільярдів доларів в еквіваленті.

Міжнародні золотовалютні резерви України становлять 26,3 млрд доларів в еквіваленті. Це на 4% більше, ніж місяцем раніше.

Такі дані станом на 1 лютого 2020 року оприлюднив Національний банк України.

Чисті резерви НБУ (різниця між валовими резервами і залишком заборгованості за кредитами перед Міжнародним валютним фондом) за січень зросли на 6,5% - до 16,8 млрд доларів.

Раніше в Нацбанку спрогнозували, що 2020 року міжнародні золотовалютні резерви перевищать 29 млрд доларів і продовжать зростати у 2021-2022 роках. Ключовим ризиком для реалізації цього макропрогнозу Національний банк, як і раніше, бачить відтермінування укладення нової програми співпраці з МВФ. Так само зберігаються ризики для макрофінансової стабільності насамперед внаслідок рішень українських судів щодо відповідальності та зобов’язань ексвласників неплатоспроможних банків перед державою. Серед інших ризиків - подальше охолодження світової економіки та погіршення умов торгівлі; ескалація військового конфлікту на Донбасі та нові торговельні обмеження з боку Росії; скорочення врожаю зернових і плодоовочевих культур в Україні через несприятливі погодні умови; збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату; зменшення обсягів припливу іноземного капіталу.

Плейлист 23 відео Економічні новини

Актуальні економічні новини: бізнес, фінанси та прогнози.

Економічні новини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції