Залізницею почнуть курсувати приватні локомотиви – рішення уряду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За результатами пілотного проєкту планують запустити приватні залізничні перевезення.

На залізничних коліях загального користування розпочнуть роботу приватні локомотиви.

Відповідну постанову "Про реалізацію пілотного проєкту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування" ухвалив Кабмін під час свого засідання 4 грудня.

Умови проведення пілотного проєкту, дільниці залізничної інфраструктури загального користування та учасників пілотного проєкту, які повинні дотримуватися вимог щодо безпеки перевезень, визначатиме Міністерство інфраструктури.

"Допуск приватної тяги до роботи дозволить частково вирішити питання дефіциту тягового рухомого складу "Укрзалізниці" та протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників, відпрацювати технічні та технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури, дослідити питання організації безпеки руху під час експлуатації приватних поїзних формувань на залізничній мережі загального користування", - зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Він уточнив, що Мінінфраструктури вже має пропозиції від компаній щодо участі у пілотному проєкті, представники бізнесу висловили готовність закупити необхідний рухомий склад та провести навчання машиністів.

Проєкт повинен допомогти вирішити проблему нестачі тягового рухомого складу. Також потенційні майбутні приватні перевізники зможуть протестувати готовність компаній до відкриття ринку залізничних перевезень.

Водночас результати пілотного проєкту врахують під час розробки підзаконних актів для імплементації положень нового закону "Про залізничний транспорт України".

У Мінінфраструктури констатують, що за останні роки на залізничному транспорті спостерігається падіння обсягів перевезень, зниження швидкості доставки та обробки вантажів, що пов’язано з відсутністю конкуренції, недосконалістю технічної політики, значним ступенем зносу залізничного рухомого складу та його дефіцитом.

Перевезення вантажів здійснює державна "Укрзалізниця", яка займає монопольне становище у сфері залізничних перевезень, та не повністю задовольняє інтереси суспільства у перевезеннях, наголошують у міністерстві. Дефіцит магістральних тепловозів та електровозів "Укрзалізниці" призводить до неспроможності задоволення потреб у вантажних перевезеннях, що своєю чергою негативно впливає на конкурентоспроможність вітчизняних підприємств, а також на всю економіку України.

Відео Голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов відповів на запитання українців

Своє професійне свято сьогодні святкують залізничники. Тож цього дня ми вирішили зустрітись із головним залізничником України – головою правління "Укрзалізниці" Євгеном Кравцовим і поставити йому декілька запитань. На Центральний залізничний вокзал вирушив наш колега – Антон Пшеничний.   

Голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов відповів на запитання українців

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції