Чому у дітей болять суглоби

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Буває, що діти п'яти років і старші скаржаться на болі в суглобах. Найчастіше говорять, що болить коліно, але дорослі не завжди звертають на це увагу, а просто відмахуються від проблеми, відповідаючи приблизно так: "Ти вчора набігався, ось і болить ніжка. А може, десь забився, посидь і все мине". Так, буває, що біль минає, але далеко не завжди. Все залежить від причини болісних відчуттів. Про них розповів завідувач травматологічного відділення Житомирської обласної клінічної дитячої лікарні Віктор Панчишин.

Хвороба росту

Біль у суглобах у дітей 5-6 років може бути пов'язаний з проблемами зростання. Адже в цей період діти починають дуже активно рости. Зростання тіла випереджає зростання самих кісток, які не встигають вирости до потрібної довжини і тому болять. Адже тільки за одну ніч дитина може вирости на цілий сантиметр! Зріст збільшується швидко, причому це відбувається стрибками, тому супроводжується неприємними болісними відчуттями і без підвищення температури. Це найпростіша причина болю в суглобах, і вона швидко минає. Але якщо такі скарги повторюються неодноразово, потрібно показати дитину ревматологу і ортопеду.

Артрит як наслідок ГРВІ

Якщо у дитини температура і вона скаржиться на біль у суглобі, який до того ж набряк, потрібно одразу звернутися до лікаря. Фахівець призначить необхідні дослідження, зокрема УЗД, МРТ або рентген. У дитини може бути транзиторний, тобто тимчасовий артрит. Це запалення суглоба, яке починається зазвичай через тиждень-два після перенесеної вірусної інфекції. Коли інфекція потрапить в організм, вона зазвичай "б'є" по найслабшому органу, часто по суглобах. Але такі транзиторні артрити досить швидко і ефективно лікуються. Лікар прописує дитині нестероїдні, протизапальні препарати, рекомендує пити більше рідини, і що дуже важливо – виключити ходьбу.

Артрити бувають і ревматологічного характеру (тобто аутоімунний процес). Це може визначити тільки лікар і додаткові лабораторні дослідження. Крім того, якщо дитина скаржиться на біль в суглобі і при цьому у неї підвищена температура, то може бути і запалення кістки – остеомієліт. Це серйозне захворювання, за якого дитина потребує лікування тільки в стаціонарі. Тут потрібна командна робота лікарів і батьків хворої дитини, а самолікування призведе лише до погіршення стану.

Травми і пласкостопість теж відображаються на суглобах

Болі можуть бути і наслідком ортопедичних проблем. Недоліковані підвивихи і вивихи можуть давати постійні болі в суглобах та їхню слабкість. Суглоби можуть нити через викривлення хребта, пласкостопість, або коли одна нога коротша за іншу, а ще при розтягуванні і ударах в тих місцях, які стикаються з суглобами. Біль може давати і хвороба Пертеса, коли патологічні зміни відбуваються в голівці стегнової кістки та кульшового суглоба. Причому дитина іноді навіть не розуміє, що саме її турбує. Наприклад, вона може відчувати біль в коліні, хоча сама проблема – в тазостегновому суглобі.

Тому, якщо ваша дитина скаржиться на біль в суглобах, не варто говорити, що вона все це придумала, щоб не піти в дитсадок чи школу, прогуляти тренування чи заняття танцями. Необхідно з'ясувати причину болю, а зробити це може тільки кваліфікований фахівець.

Юлія Мельничук

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції