Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Саджаючи кімнатну рослину, хочеться скоріше побачити її у всій красі. Деякі зелені росточки дорослішають швидко, інші ніяк не хочуть розлучатися з дитинством. Досвідчені квітникарі стверджують, що насправді швидкорослих кімнатних рослин дуже багато.

Секрет простий: якщо добре доглядати за рослиною і давати їй саме те, що їй потрібно, вона перетворюється на швидкорослу! Звичайно, є екземпляри з особливо жвавим характером. Здається, що це маленькі заводики з переробки сонячного світла, тепла і вологи в зелень і квіти.

Де у сциндапсуса "чоботи-скороходи"?

Комнатные цветы_8
Getty Images/Fotobank

Складно знайти кімнатну рослину, яка щодня радувала б таким приростом, як сциндапсус. Його навіть прозвали відповідно – ліаною-скороходом. Заслужено: якщо сциндапсуса все влаштовує, в період активного росту він збільшує довжину своїх стебел приблизно на 20 см! Не варто лякатися: у кімнатних умовах навряд чи він набере свою природну довжину – до 15 м, але на 5-6 м можна розраховувати. Якщо і це для вас зайве, рослину завжди можна обрізати. До речі, обрізка піде їй на користь – стане густішою завдяки молодим пагонам, які тут же почнуть зростати.

Кімнатний сциндапсус – переселенець з тропіків, у нього в генах великими значками записано: "тепло і волога". Тому поливати його потрібно часто, не чекаючи, коли земля в горщику висохне. А краще поставити ємність у піддон із водою – нехай сам п'є, скільки вважає за потрібне. Крім того, ця рослина небайдужа до обприскування (волога в тропіках витає в повітрі). І жодного пилу на листках! Тієї вологи, яку сциндапсус видобуває з допомогою коренів, потужній ліані не вистачає, тому суттєву її частину вологи вона бере з повітря. "Годувати" рослину також потрібно регулярно, використовуючи і кореневу підгодівлю, і підживлення листків. З весни до осені апетит у сциндапсуса неабиякий, тому підгодовувати його потрібно щотижня, взимку він стримує свої потреби – однієї підгодівлі на місяць буде цілком достатньо. Добриво вибрати нескладно – воно так і називається "Для кімнатних ліан".

Щільну землю рослина не виносить: в тропіках вона нагадує пухку подушку з листям, що постійно падає й перегниваює. Тому розпушування ґрунту – одна з головних умов його хорошого розвитку. Полили сциндапсус, і розпуште – скільки там тієї землі в горщику.

Мініатюрні фіалки – крихітна досконалість

Комнатные цветы_5
Getty Images/Fotobank

Мініатюрні сенполії дорослішають дуже швидко: 5-6 місяців, і перед вами вже всипані квітками пишні кущики. Міні-фіалки не даремно називають рослинними "коштовностями" – квітки деяких сортів мають діаметр 1 см і виглядають як витончені прикраси, зроблені руками талановитих ювелірів. Та й насправді мініатюрні фіалки – творіння селекціонерів, в останні роки забирають перші місця на виставках у традиційних сенполій. У вирощуванні особливої різниці між ними немає: вимоги мініатюрних створінь такі ж, як і у звичайних кімнатних фіалок: помірне освітлення і температурний режим, легкий ґрунт, регулярний полив. Що стосується живлення, то фіалки – не гурмани. Багато фахівців вважають, що підгодовувати їх взагалі не потрібно, в порожній землі вони прекрасно ростуть і цвітуть роками, а ось перегодовування загрожує неприємностями. Якщо все ж виникло бажання підгодувати "бідолашку", краще використовувати спеціальне добриво для сенполій, концентрація якого дуже мала, і яке слугує, скоріше, для заспокоєння жалісливих господарів зелених улюбленців.

Пасифлора – розсипи зірок кавалерських

Комнатные цветы_7
Getty Images/Fotobank

Друге ім'я – "кавалерська зірка" – рослина отримала завдяки дивовижно гарним, ніби різьбленим квіткам, що дійсно нагадує кавалерські ордени-зірки. В сприятливих для неї умовах рослина додає 8-10 см на добу і цвіте дуже рясно. Під сприятливими умовами для рослини насамперед розуміють багато світла. Але треба мати на увазі, що на надмірну спеку пасифлора реагує миттєво: скидає практично на очах жовтіючі листочки. А взимку кавалерська зірка йде на спочинок, і найкраща температура для її "спальні" – 15-18 0С. Навесні рослина почне нарощувати зелену масу і зав'язувати бутони, а тривалим цвітінням радує з кінця травня до вересня. До догляду пасифлора невимоглива. Мабуть, у неї тільки одна умова: земля в горщику не має бути сухою.

Клеродендрум – дерево долі

Комнатные цветы_10
Getty Images/Fotobank

"Дерево долі" – дослівний переклад назви "дзвіночки" з грецької (доля – kleros, дерево – dendron). В життя клеродендрум вступає дуже повільно: для того щоб випустити корінці, черешку знадобиться не менше ніж півтора місяці. Зате потім! Щодня рослина додає 8-10 см – озирнутися не встигнете, як отримаєте розкішну ліану довжиною до 1,5-2 м. Звичайно, якщо будете правильно за нею доглядати. Для клеродендрума важливі місткий горщик, хороше освітлення, легкий ґрунт, помірний, але регулярний полив. Рослина любить поїсти і завжди дякує за підгодівлю швидким зростанням і пишним цвітінням. На особливо вишукане меню клеродендрум не претендує, його можна підгодовувати звичайним універсальним добривом для квітучих кімнатних рослин, але 1 раз на тиждень під час активного росту і цвітіння – обов'язково.

Цвіте ця краса великими чепурними китицями, починаючи з травня до серпня. А потім починає нарощувати нові пагони, які слід прищипнути, якщо хочете, щоб ліана була густішою.

Гібіскус – багатолика краса

Комнатные цветы_4
Getty Images/Fotobank

Гібіскус – це не просто рослина, це розкішна прикраса будинку. До того ж росте дуже швидко. За рік-два маленький паросточок здатний перетворитися на великий, розлогий кущ або деревце (залежно від того, як сформуєте). У природних умовах гібіскус виростає до 3 м, в кімнаті таких результатів, на жаль, не дочекатися, але 1-1,2 м – реальна висота, яку рослина може "взяти".

Як тільки не називають гібіскус: китайська троянда, троянда Шарона, мальва Венеції, болотна мальва, квітка кохання, квітка прекрасних жінок. Каркаде – це теж він, гібіскус.

Взагалі, ця рослина належить до групи особливо витривалих. Гібіскус витримає і холод, і спеку, і протяги, і якщо про нього надовго забудуть в сенсі поливу. У цієї рослини настільки сильна воля до життя, що з неї потрібно брати приклад! Правда, "виживання" не синонім "розвитку": щоб гібіскус ріс і дарував чудові квітки, елементарні умови (достатньо світла, тепла і вологи) йому все-таки потрібно забезпечити. А він віддячить, не сумнівайтеся! Навіть цвісти може не навесні-влітку, а й взимку. І хоча величезні (10-12 см в діаметрі), дуже ніжні квітки живуть всього 1 день, на зміну їм одразу ж розпускаються інші.

Швидше, ще швидше!

Комнатные цветы_2
Getty Images/Fotobank

Наприклад, такі бальзаміни, які за 3 місяці вибираються з "дитячого віку і зацвітають. Фатсія, улюблена багатьма за декоративне листя, взагалі дивна: приблизно за 2 роки в кімнатних умовах вона виростає до 1,5-2 м, але вже на першому році життя виглядає як велика доросла рослина. І хоча зовні схожа на пальмочку з віяловим листям, вона нащадок плюща – як же їй не рости швидко?

Порадує швидкістю зростання аспарагус (якщо не шкодувати для нього води). Треба мати на увазі, що якщо обрізати старі пагони, вони перестануть рости, але зате в зростання негайно підуть нові, що зробить рослину об'ємною і навіть пухнастою. Приблизно така ж швидкість росту і у хлорофітума: з маленького нащадка-"крихітки" за півроку він перетворюється на симпатичний "кошлатий" кущик.

І пам'ятайте: найефективніший прискорювач росту рослин – ваша любов. Посадивши малесенький череночок або відросточок і щодня приділяючи йому належну увагу, якось можна здивуватися, що в горщику вже густа шапка зелені. Невже все це виросло за такий короткий термін?

Ольга Маріуц

Залиште свій коментар

Вибір редакції