Чому жінки набирають вагу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Організм функціонує у єдності, у ньому пов'язані і психіка, і фізіологія. Тому в зайвій вазі "винні" не тільки переїдання і малорухомість, а й взаємини зі світом. Чому деякі жінки їдять стільки, скільки хочуть, але не набирають ваги, тоді як інші гладшають "від води", поділилася сімейна лікарка, дієтологиня, гештальт-терапевтка Агентства психологічного консультування "Freesoul" Катерина Мартовіцька.

Причин, через які у жінок з'являється зайва вага, досить багато, і з кожним конкретним випадком варто розбиратися індивідуально. Можна виділити лише деякі поширені механізми, що пояснюють психологічну природу гладшання.

Тривожність

З практичних спостережень, у гладких людей багато тривожності і страху, навіть на межі життя і смерті. Щоб якось вижити "в цьому великому і страшному світі", ці люди часто неусвідомлено обирають для себе механізм збільшення ваги: "Я дуже важлива, дуже стабільна, мене не зрушиш". Але тоді жінка потрапляє в замкнуте коло. Вона хвилюється,через це починає гладшати, у неї з'являється невдоволення тим, що вона набрала вагу, і вона тривожиться вже з цього приводу.

Прагнення бути значущою

Часто, коли людині не вистачає відчуття власної сили і значущості, вона несвідомо отримує це відчуття за рахунок того, що займає більше простору. Кожна людина хоче бути значимою, і якщо це усвідомлювати, то значущості можна досягти іншими способами.

Відповідальність

Є люди, які беруть на себе надмірну відповідальність. І тоді цій людині потрібно бути дуже великою, щоб обійняти весь світ і витримати всі його тяжкості. Таким людям важливо навчитися розділяти відповідальність і не брати на себе зайвого.

Наша вага — це те, як ми реагуємо на ситуацію

Як правило, жінки знають, після чого вони почали набирати вагу. Цей процес не починається несподівано. Можливо, зайві кілограми стали з'являтися після пологів, заміжжя, розлучення, зради чоловіка, проблем на роботі і т. д. У цих випадках "винна" не фізіологія, а тип реагування на стресову ситуацію. Під час роботи з зайвою вагою важливо згадати початкову точку, з якої почали додаватися кілограми.

Чому гладкість передається у спадок?

Часто, описуючи проблему зайвої ваги, жінки кажуть, що і мама, і бабуся були гладкими. Безумовно, існує генетична схильність до гладшання, однак це не означає, що ця схильність обов'язково має бути реалізованою. Чому ж тоді жінки з покоління в покоління реалізують все той же генетичний код? Справа в тому, що разом зі схильністю до гладкості, у спадок передається тип емоційного реагування на процеси, що відбуваються в житті. Простими словами, якщо ви поводитесь точнісінько як ваша мама, ви теж будете гладкою, якщо ваша мама має зайву вагу. Разом зі здатністю набирати кілограми, жінками переймають від мам і бабусь і особливості взаємин з людьми, зі світом, соціальну позицію (начальник чи підлеглий). І якщо ваша мама набрала вагу через страх і надмірну відповідальність, то ви так само будете брати відповідальність, а потім хвилюватися, якщо не усвідомите цього. Адже ви з народження жили зі своєю мамою, навчалися її способів впоратися з проблемами. І якщо мама боролася зі стресом зануренням у себе і заїданням, ви підсвідомо будете робити те ж саме, і це буде сімейним замкнутим колом — всі жінки в роду будуть набирати вагу. Ви можете розірвати це коло, лише свідомо зробивши вибір чинити зі своїм життям так, як ви самі хочете, а не так, як навчилися у мами.

Як почати худнути

Стосунки з вагою — внутрішній, психологічний процес. Відвідувати спортзал і виснажувати себе дієтами без внутрішніх змін не ефективно. Почати потрібно з відчуття свого тіла. Чи дійсно ви почуваєтесь дискомфортно через свою вагу або ви бачите навколо себе струнких жінок і на їх тлі відчуваєте себе гладкою? Є жінки, які і з великою вагою почуваються комфортно і не вважають її надмірною. Тобто важливо зрозуміти, чи не комфортно вам з собою, чи іншим з вами.

Вчіться відчувати своє тіло. Для цього існують різні тілесні практики.

Вчіться приймати своє тіло. Дивіться на себе в дзеркало, коли нікого немає. Подумайте про те, що це ваше тіло, іншого у вас немає і не буде, і тільки ви можете знати, що з ним робити або не робити.

Вчіться отримувати задоволення. Замініть слово "худнути" на "задоволення", адже у давні часи худнули не від хорошого життя. Жінка не отримає задоволення, якщо буде голодувати. Тому коригувати харчування потрібно лише з урахуванням того, що ви любите насправді і чого хоче ваше тіло. Чи любите ви солодке і жирне в тій кількості, в якій ви їсте, або вам просто хочеться, щоб вас багато обіймали? Тоді, якщо ви отримаєте те, чого хочете насправді, вам не потрібно буде замінювати це їжею.

Знайдіть, з ким поділитися. Людині з проблемою зайвої ваги дуже важливо мати підтримку в її тривожність, страхах, слабкостях. Вона боїться з кимось поділитися цим і накопичує в собі. Можна знайти іншу людини для підтримки: подругу, психотерапевта, лікаря. Це може бути щоденник, в який можна писати листи собі, своєму тілу, коханому, який покинув і на якого багато образ.

Корякіна Тетяна

Чіиайте також: 5 помилок тих, хто худне

Залиште свій коментар

Вибір редакції