Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На зображенні північного полюса в басейні Мендельсона можна помітити гігантський ударний кратер.

NASA представило найдетальнішу топографічну карту Меркурія, а також високоякісну карту північного полюса планети.

На представленій анімації найвищі території відзначені коричневим кольором, а нижчі — червоним і жовтим. Низовини помічені синім і фіолетовим кольором. Найвища точка планети досягає 4,48 кілометра (розташована на південь від екватора), низька — 5,38 кілометра (розташована в Рахманіновському басейні). Нова карта дозволяє розглянути в подробицях деталі рельєфу планети і зрозуміти механізми його формування.

Дані для її створення були отримані автоматичною станцією MESSENGER. Нова карта отримана з майже ста тисяч знімків апарату. На зображенні північного полюса в басейні Мендельсона можна помітити гігантський ударний кратер, в діаметрі сягає 291 кілометрів і, мабуть, заповнений застиглою лавою. Вся північ планети в давнину, була покрита лавою, загальна площа якої дорівнює 60 відсоткам континентальної частини США.

За чотири роки дослідження планети станція в деталях вивчила райони північного полюса та екватора. MESSENGER був запущений 3 серпня 2004 року з космодрому на мисі Канаверал за допомогою ракети-носія Delta II. Орбіти Меркурія апарат досяг 18 березня 2011-го.

Нагадаємо, що раніше NASA розбило автоматичну міжпланетну станцію MESSENGER об поверхню Меркурія.

Залиште свій коментар

Вибір редакції