НАСА запустило місію до головної загрози для Землі

Середній діаметр Бенну дорівнює приблизно 500 метрів.

НАСА запустило місію OSIRIS-REx до астероїда Бенну, який вважається одним з найбільш небезпечних для Землі об'єктів.

Про це пише НАСА.

Запуск місії OSIRIS-REx відбувся за допомогою ракети-носія Atlas V з космодрому на мисі Канаверал. У 2018 році вона досягне своєї мети — астероїда Бенну, фрагмент якого повинен потрапити на Землю в 2023 році.

Крім цього, станція OSIRIS-REx вивчить зміна траєкторії руху Бенну. Також астрономи планують скласти докладну карту астероїда і дослідити його хімічний склад. Місія OSIRIS-REx є третьою і останньою в рамках програми New Frontiers, підтримуваної НАСА для дослідження найменш вивчених районів Сонячної системи.

Першими стали New Horizons, присвячена дослідженню Плутона, і Juno, метою якої стало вивчення магнітосфери Юпітера.

Середній діаметр Бенну дорівнює приблизно 500 метрів, період обертання навколо Сонця — 1,2 року. Астероїд, на думку НАСА, є одним з найбільш небезпечних з відомих людині небесних об'єктів — найближче до планети він буде в 2135 році, коли виявиться між Землею і Місяцем на відстані близько 300 тисяч кілометрів від першої.

Якщо на Землю впаде астероїд середніх розмірів, це призведе до різкої зміни клімату на планеті і масштабного голоду.

За підрахунками фахівців, після удару астероїда діаметром в один кілометр про поверхню одного з континентів виникне 15-кілометровий кратер, а потраплять в атмосферу тонни пилу і сажі.

Залиште свій коментар

Наступна публікація