Науковці показали, як чорна діра розриває зірку

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
17к
Науковці показали, як чорна діра розриває зірку

Скріншот відео.

Чорна діра споживає всього близько 1% маси зірки.

Вчені лабораторії прискорювачів елементарних частинок в Гамбурзі (Німеччина) створили анімацію унікального процесу.

Як пише Live Science, коли чорна діра розриває зірку, така подія називається "подія приливного руйнування". Вона являє собою астрономічне явище, яке відбувається, коли зірка наближається досить близько до горизонту подій надмасивної чорної діри й розривається на частини приливними силами чорної діри, зазнаючи спагетіфікації.

За даними NASA, така подія відбувається не частіше, ніж один раз на 10 тисяч років у типовій галактиці. Чорна діра споживає всього близько 1% маси зірки. Більшість з неї фактично катапультується назад до космосу у вигляді величезних джетів енергії й речовини. Вони вистрілюють з центральної області чорної діри.

Джети настільки яскраві, що іноді освітлюють космос. Це дозволяє астрономам на Землі мигцем побачити далекі чорні діри, які, в основному, невидимі. Крихітні примарні частки – нейтрино, також викидаються з чорної діри, іноді даючи дослідникам уявлення про процеси, що відбуваються під час події приливного руйнування.

Нагадаємо, гелікоптер NASA Ingenuity успішно здійснив четвертий політ на Марсі і встановив рекорд. Вертоліт зміг злетіти з другої спроби.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.