Офіційно: паливопровід США Colonial Pipeline заплатив хакерам $4,4 млн

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Офіційно: паливопровід США Colonial Pipeline заплатив хакерам $4,4 млн

Associated Press

Зауважимо, що ФБР закликає постраждалі від кібератак компанії відмовлятися від виплати викупів.

Оператор найбільшого в США паливопроводу Colonial Pipeline підтвердив, що заплатив 4,4 мільйона доларів групі хакерів, які зламали його комп'ютерні системи.

Про це в середу, 19 травня, із посиланням на заяву компанії повідомляє The Associated Press.

У Colonial Pipeline пояснили, що після атаки програми-здирника 7 травня відключили свою трубопровідну систему і намагалися "зробити все, що в їхніх силах, щоб перезапустити її швидко і безпечно", тому й вирішили виплатити викуп.

"Це рішення далося нам нелегко, але його довелося ухвалити, - сказав представник компанії. - Десятки мільйонів американців покладаються на Colonial - лікарні, служби швидкої медичної допомоги, правоохоронні органи, пожежні депо, аеропорти, водії вантажівок і мандрівники".

Зауважимо, що ФБР закликає постраждалі компанії відмовлятися від виплати викупів, оскільки це "заохочує злочинні мережі" до нових кібератак.

Втім, генеральний директор Colonial Pipeline Джозеф Блаунт переконаний у тому, що ухвалив хоча "дуже спірне", але "правильне рішення для країни". За його словами, компанія не знала масштабів збитку і не могла спрогнозувати, скільки часу знадобиться на відновлення системи трубопроводу.

Блаунт розповів, атаку виявили 7 травня близько 5:30 ранку за місцевим часом. Компанії знадобилося близько години, щоб відключити трубопровід, який має 260 точок доставки в 13 штатах і Вашингтоні. 

Навіть після відновлення системи Colonial Pipeline продовжує боротьбу з наслідками кібератаки. Зокрема, компанія досі не може виставляти рахунки клієнтам, а понад 9,5 тисячі заправних станцій по всій країні залишаються без палива через брак бензину, до якого призвели панічні закупівлі.

Минулого тижня на всіх центральних комп'ютерах найбільшого паливного оператора США Colonial Pipeline з’явилося повідомлення із наступним змістом: "Ваша система намертво заблокована. 5 мільйонів доларів, або буде ще гірше".

Після цього у 17 штатах оголосили надзвичайну ситуацію, а керівництво США звинуватило в кібератаці групу хакерів, що іменує себе DarkSide і пов'язана з РФ. 

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що РФ не має жодного відношення до хакерської атаки на Colonial Pipeline. 

Як повідомлялося, хакерська група DarkSide отримала 90 мільйонів доларів викупу в біткоїнах з 47 криптогаманців.

Російські хакери зупинили роботу найбільшого трубопроводу США – "Секретні матеріали"

Російські хакери зупинили роботу найбільшого трубопроводу США – "Секретні матеріали"
Наступна публікація