Перейти до змісту
"Свинячий коронавірус" загрожує людям - нове дослідження

Штам SADS-CoV може інфікувати і відтворювати себе в клітинах дихальних шляхів, печінки і кишечника людини.

Штам коронавірусу, який заражає свиней в Китаї від 2016 року і викликає в них діарею і блювоту, може поширитися на людей.

Про це йдеться у новому дослідженні, пише Daily Mail.

Вважається, що штам SADS-CoV або "коронавірус синдрому гострої діареї свиней" походить від кажанів. Він найбільш небезпечний для поросят. У разі спалаху він може завдати серйозних економічних збитків країнам, які залежать від виробництва і продажу свинини.

Тепер дослідники з Північної Кароліни показали, що SADS-CoV може інфікувати і відтворювати себе в клітинах дихальних шляхів, печінки і кишечника людини.

SADS-CoV належить до того ж сімейства вірусів, що і SARS-CoV-2 - збудник пандемії COVID-19, але належить до іншого роду. SADS-CoV - це "альфа-коронавірус", а SARS-CoV-2 - "бета-коронавірус".

"Насправді альфа-коронавіруси можуть виявитися настільки ж серйозною, якщо не більшою, проблемою для здоров'я людини, враховуючи їхню здатність швидко переходити від одного виду до іншого", - кажуть учені.

У своєму дослідженні професор Баріч і його колеги досліджували ризик так званого "вторинного поширення" - чи може SADS-CoV передаватися від свиней і інфікувати людей. Для цього вони заразили "свинячим коронавірусом" різні типи синтетичних клітин і спостерігали за тим, як вірус розмножується і поширюється.

Дослідники виявили, що широкий спектр клітин ссавців сприйнятливі до інфекції SADS-CoV. Однак, на відміну від SARS-CoV-2, цей коронавірус  здатний швидше розмножуватися в клітинах кишечника, а не в легенях.

Учені наголошують, що неможливо точно передбачити, чи може цей вірус або близькоспоріднені штам заразити людські популяції. Однак широкий спектр господарів SADS-CoV в поєднанні зі здатністю реплікуватися в клітинах легенів і кишечника демонструють потенційний ризик.

Нагадаємо, вчені переконані, що на світ невдовзі чекають нові смертоносні пандемії після коронавірусу, якщо людство глобально не змінить ставлення до дикої природи.  У диких тварин завжди були віруси, але глобальна торгівля представниками дикої природи вартістю в мільярди доларів, вирубка лісів і урбанізація наближають людей до тварин та дають їхнім вірусам заразити нас. 

Відео Коронавірусна пандемія: кількість хворих у світі наближається до 38,5 мільйона

Комендантська година у Парижі та надзвичайний стан у Португалії - Європа масово посилює карантин через коронавірус. Франція оголошує надзвичайний стан у галузі охорони здоров'я. До 1 грудня у Парижі та ще 8 регіонах країни діятиме комендантська година, на вулицю не можна буде виходити з десятої вечора до шостої ранку. В Італії і Австрії напередодні фіксували рекордні цифри заражень. Аби обмежити соціальні контакти людей, влада Португалії на два тижні запроваджує режим надзвичайного стану. У Німеччині обмежують роботу барів та ресторанів, а у регіонах, де кількість заражених сягає 35 на 100 тисяч населення, маски стануть обов'язковими не лише у транспорті чи крамницях, а й в інших місцях скупчення людей. Загалом у світі кількість недужих наближається до 38,5 мільйона.    

Коронавірусна пандемія: кількість хворих у світі наближається до 38,5 мільйона

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин