Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені виявили чорну діру масою 800 мільйонів Сонць

Ця діра є одним з найдавніших об'єктів Всесвіту.

Вчені виявили найвіддаленішу від Землі гігантську чорну діру, маса якої у 800 мільйонів разів перевищує масу Сонця. Її відстань до нашої планети становить 13 мільярдів світлових років. 

Про це повідомляє BBC.

Чорна діра виросла до небувалих розмірів за досить короткий стосовно мірок часу у Всесвіті термін. Її маса становить 800 мільйонів Сонць, проте із Землі видно лише те, що було з цією дірою за 690 мільйонів років після великого вибуху. Справа у тому, що відстань до неї настільки велика, що її нинішні розміри та зовнішній вигляд досі не дійшли до нас зі світлом.  

Цей об'єкт є одним із "реліктів" Всесвіту, тобто існує від його початків. Він засмоктує матерію у космосі у надзвичайно великих кількостях та по праву входить до класу квазарів, тобто до найяскравіших об'єктів Всесвіту.

"Квазари є одними з найяскравіших і найвіддаленіших відомих небесних об'єктів і мають вирішальне значення для розуміння раннього Всесвіту", - розповідає Брем Венеманс, співавтор Інституту астрономії Макса Планка в Німеччині.

Це означає, що діра має вагоме значення для людства у прагненнях вивчити початки Всесвіту і домогтися істини щодо походження небесних тіл. Вона виникла тоді, коли космос мав лише 5% свого віку.

Нагадаємо, NASA вдалося ввімкнути двигуни запущеної в 1977 році міжпланетної станції "Вояджер-1", що перебуває на відстані понад 20 млрд км від Землі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції