Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Арбітраж нас почув": Зеркаль прокоментувала рішення суду в Гаазі

Українські позиції знайшли відображення в документах провадження.

Арбітражний трибунал у Гаазі схвалив процедурні рішення щодо розгляду справи про суперечку між Україною та Росією. Про це через фейсбук повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Ми отримали перший процедурний наказ Арбітражного Трибуналу, яким затверджено Правила призначення, Регламент та графік...

Опубліковано Lana Zerkal Пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Документ отримав офіційну назву "Спір щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів". Зеркаль вважає це гарним результатом. "Для нас було дуже важливо зафіксувати в назві не лише порушення Росією норм міжнародного права, але і відобразити, що цей спір стосується наших моряків, які провели 9 місяців у в’язниці. І арбітраж нас почув", - пояснила вона.

Також до позитивних новин дипломатка зарахувала невдачу РФ зі спробою зробити процес тривалим і багатоступеневим. "Відповідно до розкладу ми маємо подати свій меморандум за 6 місяців, але ніхто не заважає нам підготувати та подати його раніше. І від моменту подачі нами Меморандуму у росіян буде 3 місяці для того, щоб скористатись своїм правом і висловити заперечення щодо юрисдикції – зіграти в їхню улюблену гру оспорювання", - пояснила Зеркаль.

Далі хід справи залежатиме від того, чи зуміє Росія добитися поділу процесу на дві стадії – юрисдикційну та по суті. В разі успіху Москви, процес затягнеться на додаткові три місяці. "Арбітраж також визначив, що письмові позиції сторін будуть оприлюднені в момент початку усних слухань. Крім того, промови агентів будуть відкритими, а щодо доступу громадськості до решти слухань, рішення будуть прийняті арбітражем додатково напередодні слухань. Отже, РФ не вдасться приховати факти та свої порушення від широкого загалу та спотворити історію", - констатувала представниця України.

"Звісно, ця справа не буде дуже швидкою, але впевнена, що за гідність і свободу треба боротись до кінця! Метою є визнання РФ країною, що порушує військові імунітети та отримання належної компенсації", - підбила підсумок Зеркаль.

Як повідомлялося, 22 листопада арбітраж у Гаазі мав ухвалити правила процедури своєї діяльності з урахуванням попередніх слухань та власного розуміння ситуації. Напередодні цього Зеркаль поклалася на мудрість та прогресивність членів суду. Раніше дипломатка заявляла про те, що після цього рішення трибуналу має намір оголосити про свою відставку з МЗС.

Відео РФ намагається зробити слухання в арбітражному суді ООН максимально закритими - Зеркаль

Суд у Гаазі вирішуватиме, чи робити відкритими слухання у справі захоплення Росією кораблів. Заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка представляє Україну у суді, пояснює: Росія досі порушує наказ Міжнародного трибуналу з морського права. Зокрема, Кремль не закрив проти наших моряків кримінальні справи, навіть після звільнення, а кораблі повернув у жалюгідному стані.  

РФ намагається зробити слухання в арбітражному суді ООН максимально закритими - Зеркаль

Залиште свій коментар

Вибір редакції