Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автори "закону Савченко" розвінчали міфи щодо документа

Нардепи запевнили, що закон захищає від зловживань та затягування розслідування.

Більшість зауважень до "закону Савченко" - це міфи і маніпуляція фактами.

Про це заявили автори закону народні депутати Іван Крулько і Надія Савченко в їхній статті для "Дзеркала тижня".

На думку депутатів, найпоширенішим міфом є твердження, начебто через закон із в'язниць масово вийдуть вбивці і ґвалтівники.

"Закон не передбачає підстав для звільнення будь-яких осіб з місць позбавлення волі, тим паче - засуджених за тяжкі злочини проти життя і здоров'я людини. Передбачено лише перерахунок призначеного особі вироком суду покарання із врахуванням часу попереднього ув'язнення у співвідношенні "два до одного" (а не "один до одного", як було на дату винесення відповідних вироків, до прийняття закону)", - йдеться у статті.

"Однак, згідно із "законом Савченко", строк позбавлення волі особі, котра відбула максимальний час у СІЗО на стадії досудового слідства (наразі це один рік), може бути зменшений лише на один рік", - пояснюють автори закону. Це значно менше, ніж при застосуванні умовно-дострокового звільнення або заміни невідбутої частини покарання більш м'яким (ст. ст. 81 та 82 ККУ).

Автори також назвали міфом те, що "закон Савченко" був ухвалений "під конкретну особу".

"Чи не занадто складна процедура як для спрощення життя десятку людей сумнівної репутації? Навіщо задля цього писати законопроект, вносити його до парламенту через Надію Савченко, яка тоді перебувала в путінському полоні, шукати підтримку більшості нардепів?" – зауважують нардепи. За їхніми словами, насправді ж для багатьох звичайних громадян "закон Савченко" став "єдиним шансом опинитися на волі після багатьох років знущань в СІЗО".

Савченко і Крулько вважають, що положення закону додатково мотивують прокурорів і слідчих не зловживати триманням під вартою як запобіжним заходом, а також швидше завершити досудове розслідування і передавати кримінальне провадження в суд для розгляду по суті або ж застосовувати інші, більш м'які, запобіжні заходи.

""Закон Савченко" відстоює насамперед інтереси людини. Це той інструмент, який захищає від зловживань та затягування розслідування. На превеликий жаль, більшість зауважень щодо "закону Савченко" - це типова маніпуляція фактами, адже факти говорять самі за себе", - йдеться в статті.

Нагадаємо, юрист-кримінолог Ганна Маляр наголосила, що так званий "закон Савченко" був прийнятий під конкретних людей, а надто під "елітних бандитів" та VIP-злочинців. Водночас, вона наголосила, що новим документом законодавець визнає, що умови тримання невинуватої особи жорсткіші, ніж тих, які судом визнані винними.

Через "закон Савченко" на волю вийдуть засновник відомої будівельної афери "Еліта-центр" Олександр Волконський-Шахов та скандальний  лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, відомий як "доктор Пі".

У грудні президент Петро Порошенко підписав перший закон, внесений народним депутатом України Надією Савченко, яку російська влада утримує у в'язниці. Згідно з цим законопроектом, один день, проведений в СІЗО, у разі винесення обвинувального вироку буде вважатися як два дні ув'язнення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції