Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чалий: у Конгресі США представили проект резолюції про Голодомор в Україні

Її розгляд може тримати кілька місяців.

Проект резолюції, який присвяченій 85 роковинам Голодомору-геноциду в Україні, представили в Конгресі США.

Про це розповів посол України в США Валерій Чалий, - пише Укрінформ.

«Ми сьогодні, як Посольство України і дипломатична служба, просуваємо цю ідею в різних країнах світу, зокрема в Сполучених Штатах Америки, щоб у Конгресі була прийнята резолюція про визнання Голодомору-геноцидом українського народу. Перші кроки зроблені, сьогодні така резолюція була внесена конгресменами в Палаті представників»,- повідомив посол.

Він зазначив, що з цією ініціативою виступили, зокрема, конгресмени Сандер Левін, Марсі Каптур, Брайан Фітцпатрік і Енді Гарріс.

«Резолюція далі розглядатиметься, Я думаю, це займе кілька місяців і, сподіваюсь, наступного року, навесні, ми будемо мати голосування в Конгресі США»,- зазначив дипломат.

Наразі процес визнання Голодомору геноцидом українського народу триває в кількох штатах. Таке рішення вже прийняли парламенти штатів Орегон і Нью-Джерсі.

ВідеоУ Слов'янську вшанували жертв голодомору

Чалий звернувся до всіх губернаторів у США, щоби вони видали свої прокламації. За його словами, це буде додатковим аргументом для рішення конгресменів і сенаторів у головному законодавчому органі США.

Фотогалерея Подружжя Порошенків на колінах вшанували пам'ять жертв Голодомору (5 фото)

Нагадаємо, що раніше Сенат американського штату Вашингтон ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

"Голодомор був геноцидом, влаштованим Йосипом Сталіним і радянським режимом проти народу України", - йдеться у резолюції.

ВідеоСенат штату Вашингтон визнав Голодомор геноцидом українського народу

Залиште свій коментар

Вибір редакції