Європейський Союз готовий посилити санкції проти КНДР - Туск

Сусідні країни - Китай, Південна Корея та Японія, - повідомили про потужні землетруси, які сталися приблизно в час проведення випробувань.

КНДР повинна відмовитися від ядерної та ракетної програм, заявив президент Європейської Ради Дональд Туск.

Президент США розглядає можливість припинення торгівлі з країнами, які ведуть бізнес із Пхеньяном.Євросоюз готовий посилити свою політику санкцій щодо Північної Кореї і водночас закликає Пхеньян до поновлення діалогу щодо її програм з розробки ядерної зброї, зброї масового знищення та балістичних ракет.

Про це йдеться у заяві президента Європейської Ради Дональда Туска, опублікованій у неділю, 3 вересня. "ЄС готовий посилити свою політику санкцій. Ми закликаємо Раду Безпеки ООН ухвалити подальші санкції ООН та продемонструвати сильнішу рішучість для досягнення мирної денуклеаризації Корейського півострова. Ставки стають занадто високими", - вказано в заяві Туска. КНДР повинна цілковито відмовитися від своїх програм ядерної зброї, зброї масового знищення та балістичних ракет - незворотно і таким чином, щоб це можна було перевірити.

"Вона повинна негайно припинити всі пов'язані з цим види діяльності", - вважає президент Європейської Ради. За посилення санкцій ЄС проти КНДР виступили раніше канцлерка Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон.

Про це йдеться у їхній спільній заяві, оприлюдненій після телефонних переговорів лідерів держав 3 вересня.

ВідеоСполучені Штати готові дати будь-яку відповідь на дії Північної Кореї

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)

Політики погодилися, що Пхеньян "витирає ноги" об міжнародне право і ЄС повинен рішуче відреагувати на нову ескалацію посиленням санкцій. США розглядають можливість припинення торгівлі з усіма країнами, які ведуть бізнес із КНДР, написав у Twitter президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп.

За його словами, ця можливість розглядається "додатково до інших опцій". Трамп додав, що проведе зустріч у Білому домі з міністром оборони Джеймсом Меттісом, керівником свого апарату Джоном Келлі та іншими посадовцями зі сфери безпеки, щоб обовогорити питання КНДР. Північна Корея заявила 3 вересня про успішну розробку водневої бомби, яку, за твердженнями Пхеньяна, можуть доставляти північнокорейські балістичні ракети.

Сусідні країни - Китай, Південна Корея та Японія, - повідомили про потужні землетруси, які сталися приблизно в час проведення випробувань.

Це було шосте ядерне випробування, проведене Пхеньяном. НАТО, МАГАТЕ, ЄС, Китай та Росія відреагували на випробування Північною Кореєю ядерної бомби. 

Залиште свій коментар