Екс-посол США в Україні пояснив, чому Путіну не потрібен Донбас

Дипломат розповів, чим відрізняються дії Росії у Криму та на Донбасі.

Росія хоче перетворити Донбас на територію із "замороженим конфліктом", щоб впливати на українську владу.

Про це заявив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, пише УНІАН.

"Якщо ви подивитесь на дії Росії проти України, то я б відділив Крим від Донбасу: росіяни хотіли Крим і нелегально його анексували. Але росіяни не переслідують такої мети стосовно Донбасу", - вважає він.

На думку Пайфера, схоже, що росіяни хочуть використати Донбас як механізм тиску на Київ, щоб дестабілізувати керівництво і зробити більш складним для нього процес реформування в Україні та виконання Угоди про асоціацію.

"Я думаю, що Донбас буде у списку "заморожених" чи не "дуже заморожених конфліктів", - додав дипломат.

До того ж Пайфер наголосив, що стосовно того, що росіяни роблять в Україні та Сирії "існує важливий внутрішній компонент".

Зокрема, він зазначив, що коли президент Росії Володимир Путін "повернувся до президентства у 2012, економічна ситуація була більш складною", ніж за його першого терміну. Тоді з'явилися "російський націоналізм, антиамериканські посили, ідея, що Росія - велика сила".

"З точки зору пана Путіна, міжнародна безпека за останні 20 років розвивалася негативно для російських інтересів. Перш за все, вона заперечує російські сфери інтересів, які росіяни розглядають як своє право", - запевнив він, зауваживши, що це певна рушійна сила поведінки РФ у Сирії та Україні.

Нагадаємо, раніше Порошенко попередив Європу, що Росія може анексувати інші країни. "Путін не сприймає жодних "червоних ліній" і може анексувати інші країни під приводом дискримінації російської меншини", - заявив президент.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: