Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фінляндська православна церква підтримує автокефалію для України - Порошенко

Президент зустрівся з предстоятелем церкви.

Предстоятель Фінляндської православної церкви архієпископ Лев підтримав надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко після зустрічі з ним 7 листопада.

"Предстоятель Фінляндської православної церкви впевнений, що українці мають право створити власну церкву, як мали право фіни 100 років тому", - написав український президент на своїй сторінці у Facebook.

Порошенко та архієпископ Лев під час зустрічі обговорили практичну підготовку до отримання Українською православною церквою Томосу. Президент України подякував своєму співрозмовнику за підтримку автокефалії для України.

"Для нас дуже важливо знати, що Фінляндська православна церква підтримує нас у цьому історично важливому процесі", - написав Порошенко.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом

Своєю чергою предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет заявив, що нова українська церква матиме назву Українська православна церква. "Назва буде: "Українська православна церква" - офіційна. Друга назва - Київський патріархат", - роз'яснив патріарх. Водночас, на думку Філарета, чинна Українська православна церква Московського патріархату повинна змінити свою назву.

ВідеоТомос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Увесь український православний світ в очікуванні. Уже до кінця листопада очікується Об'єднавчий Собор, де священики з усіх наявних в Україні православних церков мають створити нову Єдину помісну православну церкву та обрати її очільника. Тільки після цього Патріарху нової церкви буде наданий Томос про автокефалію і закінчаться 300 років церковної анексії Київського престолу російським патріархатом. 

Томос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції