Холодницький підтвердив втечу ключового фігуранта "справи Онищенка"

Дата публікації
Холодницький підтвердив втечу ключового фігуранта "справи Онищенка"

УНІАН

Детективам НАБУ вже надано відповідні доручення про організацію розшуку підозрюваного.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підтвердив інформацію про втечу одного з головних фігурантів "газової справи" Олександра Онищенка.

Про втечу Сергія Свіченко він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Один з підозрюваних стосовно якого судом було відмовлено в застосуванні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, а саме Сергій Свіченко втік, як це в липні минулого року зробив його "шеф" пан Онищенко", - написав Холодницький.

Він також додав, що детективам НАБУ вже надано відповідні доручення про організацію розшуку підозрюваного.

Холодницький, зокрема, розповів, що нещодавно детективами НАБУ за дорученням прокурорів САП підозрюваним у "газовій справі" повідомлено про завершення досудового слідства, а стороні захисту надано право ознайомитись з матеріалами кримінального провадження.

Резонансні арешти учасників газових схем

Резонансні арешти учасників газових схем

"Не знаю чи буде соромно судді, яка так легковажно віднеслася до обґрунтованих доказів прокурорів САП про необхідність взяття під варту підозрюваного Свіченка С.О., безпосередньо після його затримання при спробі втечі на кордоні України з Російською Федерацією.Цікавим є те, що суд "врахував" доводи сторони захисту, що пан Свіченко С.О. їхав до Росії на день народження свого дядька, якому виповнилося 80 років, що знайшло своє відображення у відповідній ухвалі суду і геть не почув доводи прокурорів САП про реальну загрозу втечі підозрюваного", - додав він.

Холодницький також додав, що наразі у кримінальному провадженні, окрім підозрюваного Онищенка, оголошено в розшук ще 8 підозрюваних.

Раніше повідомлялося, що один із головних фігурантів "газової справи" Сергій Свіченко втік і наразі перебуває у розшуку. Про це заявляв журналіст видання "Наші гроші" із зали судового засідання, де розглядалося питання стосовно запобіжного заходу іншому підозрюваному. 

Нагадаємо, Свіченко підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна і забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

За інформацією слідства, Свіченко, зокрема, подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню Онищенка товарні біржі із зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ "Надра Геоцентр", ТОВ "Карпатнадраінвест" та ТОВ "Фірма "ХАС" з "Укргазвидобуванням". На сьогодні встановлений розмір збитків від цієї схеми становить 740,07 млн грн.

Відзначимо, що Свіченко влітку 2016-го, коли почалися затримання у справі Онищенка, вже намагався виїхати з України. 28 червня його затримали при спробі перетину кордону з Росією, де в нього є родичі і знайомі.

Детективи НАБУ затримали нових підозрюваних у газовій справі Онищенка

Детективи НАБУ затримали нових підозрюваних у газовій справі Онищенка

Наступна публікація