Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комітет Ради підтримав подання Зеленського про розпуск ЦВК

Зеленський звинуватив Комісію у бездіяльності та упередженості.

Профільний комітет Верховної Ради підтримав подання президента Володимира Зеленського і рекомендував парламенту звільнити усіх членів Центральної виборчої комісії.

Таке рішення ухвалили на засіданні комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, передає РБК.

"За" проголосували 16 членів комітету, "проти" – 2, ще 7 утримались.

Як зазначається, подання на засіданні презентував представник президента у Верховній Раді, перший віцеспікер ВР Руслан Стефанчук.

"Відповідно до Конституції, призначення та звільнення членів ЦВК належить до повноважень парламенту. Повноваження ЦВК можуть бути достроково припинені за вмотивованим поданням президента України. Звертаюсь з проханням підтримати дане подання", - заявив Стефанчук.

Втім, на засіданні комітету до представника президента виникли запитання щодо подання Зеленського. Зокрема, депутатка від фракції "Батьківщина" Олена Шкрум поцікавилась, що юридично означає термін "вмотивованого подання".

Відповідаючи на запитання, Стефанчук заявив, що подання президента є обґрунтованим.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський вважає, що всіх членів ЦВК треба звільнити через "бездіяльність" щодо реєстрації кандидатів у народні депутати України, а також "упередженість" під час здійснення реєстрації.

До цього ZN писав, що формальним приводом для звільнення членів ЦВК стане ситуація на 198 окрузі Черкаської області, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидата від "Слуги народу" Наталії Дяченко, завдяки чому переміг самовисуванець Сергій Рудик. "Насправді Банкову не влаштовує контроль над ЦВК, що перебуває в руках колишнього президента Петра Порошенка і ексдепутата Олександра Грановського", - зазначає видання, посилаючись на джерело в Офісі президента.

Залиште свій коментар

Вибір редакції