Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко спростував законодавчу "війну" між НАБУ та ГПУ

Генпрокурор зазначив, що має бажання, щоб всі правоохоронні органи працювали ефективно у протистоянні корупції та злочинності.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що між Генеральною прокуратурою України та Національним антикорупційним бюро немає жодної "війни".

Про це він заявив під час виступу у Верховній Раді.

"Питання, з якого мене запросили до Верховної Ради – це питання цілісності і законності діяльності правоохоронної системи України. Мені здається, що обговорювати її треба з усіма першими особами, які представляють ГПУ, СБУ, НАБУ та САП. За всієї поваги до заступників або виконувачів обов’язків глав цих відомств я вважаю, що подальше продовження практики НАБУ першими відкривати вогонь з дискредитації на будь-кого, хто сміє ставити питання про законність діяльності цієї структури, треба припинити. Єдине, що я хотів би сказати, - це спростувати запущений прес-службою НАБУ міф про війну між ГПУ та Національним антикорупційним бюро", - наголосив він.

Луценко також нагадав, що є одним із співавторів закону про НАБУ та інших антикорупційних законів і запевнив, що "на своїй посаді робив, роблю і буду робити все, щоб всі правоохоронні органи працювали ефективно у протистоянні корупції та злочинності".

"З 50 справ, які за цей рік НАБУ спромоглося відправити в суд, 20 - за матеріалами СБУ та ГПУ. Лише це показує, що ми працюємо разом там, де закон дозволяє йти разом вперед", - резюмував генпрокурор.

Нагадаємо, 29 листопада стало відомо про затримання агента НАБУ співробітниками СБУ, які отримали відповідний дозвіл від ГПУ. Йдеться про передачу 15 тисяч доларів Діні Пімаховій, першій заступниці голови Державної міграційної служби. У ДМС заявили, що "впродовж декількох місяців агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, виконуючи незаконні вказівки окремих керівників НАБУ, неодноразово намагався спровокувати Діну Пімахову, пропонуючи великі суми хабарів за прийняття нею незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян В'єтнаму та Ірану, яких навіть не існувало в реальності".

У НАБУ дії СБУ та ГПУ назвали "диверсією". Згідно з повідомленням, суть "диверсії" полягає у тому, що посадові особи СБУ, нібито використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ), "не просто розкрили цю інформації одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботи детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро".

У Вашингтоні назвали ці дії спробою "підірвати незалежні антикорупційні інституції", яким США та інші країни надавали підтримку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції