Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нардепи не можуть дійти згоди щодо змін до Конституції

Спікер ВР закликав депутатів до конструктивної взаємодії.

Сьогодні, 28 січня, у парламенті триває протистояння щодо трактування запропонованих президентом Петром Порошенко змін до Конституції у частині децентралізації.

Як пише Українська правда, лідер Радикальної партії Олег Ляшко каже, що в цих змінах закладено можливість надання "особливого статусу" окупованим територіям Донбасу. Спікер ВР Володимир Гройсман це заперечує.

За словами радикала, 28 січня "чорний день в історії українського парламентаризму".

Зазначається, що спікер наголосив, що жодних негативних наслідків для країни нинішні рішення ВР не несуть.

"Хочу знову підтвердити, що жодним словом про особливий статус для Донбасу не йдеться. Ніяким чином юридично його запровадити неможливо на підставі цих змін до Конституції", - каже Гройсман, додаючи, що текст документу "трактують так, як не написано".

Гройсман закликав депутатів до конструктивної взаємодії: ще раз перечитати кожен пункт змін до Конституції, провести дискусію по кожному пункту, залучити міжнародних фахівців і зняти непорозуміння.

Окрім цього, Верховна Рада встигла ухвалила календарний план роботи нинішньої сесії. Четверту сесію буде відкрито 2 лютого, а 22 липня буде останнім робочим днем четвертої сесії, після цього депутати розійдуться на канікули.

Нагадаємо, що сьогодні на засіданні нардепи змінили статтю закону про регламент для продовження процесу розгляду змін до Конституції.

Як відомо, раніше голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що його політична сила не підтримає поправки в закон про регламент, котрі дозволяють приймати зміни до Конституції на наступній сесії. Водночас "Батьківщина" заявляла, що готова підтримати направлення до Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Основного закону в частині правосуддя. 

16 липня Верховна Рада України ухвалила і направила до Конституційного суду проект змін Основного Закону країни, який передбачає більші повноваження регіонів, їхню фінансову незалежність і особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. На засідання спеціально прибули президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.

Конституційні пропозиції викликали невдоволення частини коаліції – фракції "Самопоміч" і "Радикальної партії". На їхню думку, ухвалення змін призведе до соціального колапсу держави і впливу бойовиків і Кремля на політику України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції