Нардепи засудили Березу за хамство на адресу журналістів

Політики назвали такий стиль спілкування з пресою ганебним для депутата.

Віце-спікер Оскана Сироїд назвала неприпустимою поведінку народного депутат Борислава Берези. Політик образив журналістку 1+1 лише тому, що вона поставила незручне запитання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Журналіст може критикувати нардепа. Нардеп журналіста – ні", - переконана Сироїд. На її думку, народні обранці мають відповідати за свої вчинки перед громадськістю, представниками котрої і є журналісти.

Погоджуються зі спікером і нардеп Володимир Парасюк. Він сам не раз отримував гострі запитання преси, зокрема, й через свої бійки в стінах парламенту та поза ними. Але депутат упевнений, що образи – не вихід, бо працюють передусім проти нардепа. "Заставити його скласти мандат – я сумніваюсь, що вам це вдасться, бо він не визнає своєї вини. Але люди, які його обрали, дадуть оцінку цим діям", - каже депутат.

ВідеоЯк депутати ВР відреагували на образи Борислава Берези щодо журналістки ТСН

У комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації вважають, що підстав ображати журналістів не було, бо до Берези підійшли після засідання, де його прізвище лунало в контексті історії із пропагандисткою Столяровою, яка в одному з листів називала саме Березу своїм найуспішнішим "проектом", а той дозволяв собі досить розкуте спілкування з журналісткою "Інтера" і був напрочуд частим гостем на каналі. "Якщо це для Борислави Берези незручна тема, то треба: а) визнавати свої помилки, б) вибачитися всім нам і в) напевно, пояснити, що це було і робити з цього висновки", - вважає голова комітету Вікторія Сюмар.

Журналісти, додає колега Сюмар по комітету Ольга Червакова, це лише комунікатори між суспільством і політиками. "Журналістам вони можуть сказати тільки те, що хочуть сказати суспільству, а не з'ясовувати з ними стосунки. Коли політики змагаються, хто краще назве журналістів повіями, це говорить про деградацію політиків, а не про те, що журналісти погані", - заявила депутат.

Медійникам ж у комітеті радять вимагати реакції на депутатське хамство, бо без неї воно може стати нормою спілкування з пресою.

Залиште свій коментар

Наступна публікація