Польський міністр звинуватив РФ у Волинській трагедії

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Польський міністр звинуватив РФ у Волинській трагедії

Фото: Reuters

Роздування трагедії в російський пропаганді очевидне, - вважають у Польщі.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич вважає, що на Росії теж лежить частка відповідальності за Волинську трагедію.

Про це пишуть РИА Новости.

Роздування трагедії в російський пропаганді очевидно, - вважає політик.

"Це очевидно (роздування негативної ролі українців у Волинській трагедії російською пропагандою - ред)... Однак це не повинно заважати нам розгледіти... що справжнім ворогом, тим, хто використовував частину націоналістичних сил українців для того страшного злочину, геноциду, є Росія. Там знаходиться джерело цього страшного злочину", – зауважив Мацеревич.

8 липня Верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо Волинської трагедії: сенатори закликають Сейм встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".

Як відомо, правляча партія "Піс" відома своїми праворадикальними поглядами. Раніше сенатор від неї і відомий польський історик Ян Жарин заявляв, що українці не стануть повноцінною нацією без усвідомлення того, що Волинська трагедія була геноцидом польського народу. Він вважає, що Україна не зможе інтегруватися в європейський культурний простір, якщо прославить і буде шанувати ОУН-УПА.

Польський Сейм ще в 2013 році, до перемоги Піс на виборах, відмовився назвати Волинську трагедію "геноцидом" поляків. Формулювання "геноцид" підтримали лише 212 депутатів з 231 необхідних для її прийняття. Тодішній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав "не загострювати" позицію у справі Волинської трагедії, нагадавши, що 5 років тому польський парламент вже визнавав ті події "етнічною чисткою". Він підкреслював, що з цього часу насправді нічого не змінилося і звертав увагу, що "більш гостра формулювання" негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.

Що означає рішення визнати Волинську трагедію геноцидом для відносин України з Польщею

Що означає рішення визнати Волинську трагедію геноцидом для відносин України з Польщею

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація