Порошенко привітав українців зі стартом економічної інтеграції до ЄС

Президент відзначив важливу дату дописом у своєму мікроблозі.

Президент Петро Порошенко привітав початок застосування торгівельної частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

"Зону вільної торгівлі з ЄС започатковано! Вітаю зі стартом економічної інтеграції України до Євросоюзу!", - написав голова держави у своєму Twitter.

Зона вільної торгівлі між Україною і ЄС передбачена угодою про асоціацію між ними, що була підписана в червні 2014 року. Її умови набувають чинності нині в так званому режимі тимчасового застосування – ще до того, як процедуру ратифікації угоди про асоціацію завершать усі сторони. Решта цієї угоди вже діє в такому ж режимі ще з листопада 2014 року.

Запровадження зони вільної торгівлі між Україною і ЄС викликало заперечення Росії, яка заявила, що це становить загрозу її економіці. З цього приводу між Україною, ЄС і Росією тривав тристоронній діалог, але він не задовольнив широких вимог Москви, що були неприйнятні для Брюсселя й Києва.

Відтак Росія односторонньо вирішила припинити стосовно України чинність договору про зону вільної торгівлі в межах СНД з 1 січня. Україна у відповідь була змушена ухвалити щодо Росії аналогічне рішення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: