Порошенко заперечує додаткові "паризькі домовленості"

Порошенко заперечує додаткові "паризькі домовленості"

Порошенко каже, що Україна поверне контроль над кордоном після виборів, хоча півроку тому стверджував протилежне. / Фото: Сайт президента України

Жодні зміни до мінських домовленостей вноситися не будуть.

Президент України Петро Порошенко заявив, що лідери країн "нормандськох четвірки" ніяких додаткових угод у Парижі не підписували і жодні зміни до мінських домовленостей вноситися не будуть.

"Ми обговорили терміни імплементації існуючих угод. Ніякого плану Мореля не існує", - сказав Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам.

Український президент сказав, що головною метою переговорів у Парижі було не допустити фейкових виборів в окупованих терористами районах Донбасі.

"Путін пообіцяв повідомити до вівторка, що вони не відбудуться", - сказав Порошенко.

За словами голови української держави, ОБСЄ вже зараз повинна мати допуск до українсько-російського кордону. І як тільки на Донбасі відбудуться чесні вибори, визнані ОБСЄ, спостерігачі мають передати контроль над кордоном українським прикордонникам.

Якщо ж ОБСЄ не допускатимуть до кордону, на Росію накладуть нові санкції, запевнив Порошенко.

Також президент заперечує, що у виборах на Донбасі будуть брати участь сепаратистські чи російські партії.

"Українські політсили будуть брати повноцінну участь у виборах на Донбасі. Умовою проведення виборів є повноцінна діяльність українських ЗМІ", - сказав Порошенко.

Також за словами президента, українська сторона наполягає на необхідності виведенні іноземних військ зараз - безвідносно до дати виборів.

"Мінські домовленості - це мирний план, який обов'язково буде виконано. До країни, яка відтягуватиме імплементацію, будуть застосовані санкції", - запевнив Порошенко.

Нагадаємо, півроку тому президент Петро Порошенко переконував, що вибори на окупованому Донбасі відбудуться лише після відновлення Україною контролю над кордоном

"Щоб ці вибори пройшли, повинен бути відновлений український державний суверенітет з українським кордоном", – заявив у березні цього року Порошенко.

Він тоді запевнив, що будь-який вибір місцевого населення буде прийнятий владою за умови дотримання демократичною процедур. Водночас він не заперечував, щоб вибори на Сході відбулися в 2015 році.

Повʼязані теми:

Наступна публікація