Пропуск Саакашвілі до України можливий лише після оформлення візи – ГПУ

Заступник генпрокурора попереджає про адміністративну відповідальність у разі спроби перетину кордону.

Пропуск екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі до України можливий лише після оформлення візи.

Про це у Facebook написав заступник генерального прокурора України Євген Єнін.

ВідеоАдміністрація Президента офіційно підтвердила позбавлення Саакашвілі українського громадянства

За його словами, такі правила застосовуються до Саакашвілі через те, що він наразі є особою без громадянства. Інша ситуація буде, якщо з'ясується, що він має громадянство іншої країни.

Єнін додав, що за нелегальний перетин кордону Саакашвілі може загрожувати адміністративна відповідальність, а активістам, які спробують йому допомогти, - кримінальна.

"Будь які перформанси в оточенні активістів чи нелегальний перетин кордону дають стовідсоткові правові підстави для притягнення його до адмінвідповідальності, а осіб, що сприятимуть такому незаконному перетину кордону - до кримінальної відповідальності (і не кажіть потім, що не попереджали)", - написав Єнін.

Країна "експертів з усіх питань" Реально викликає посмішку, коли цілий кандидат філософських наук "мудрує" в прямому еф...

Опубліковано Eugene Enin 10 серпня 2017 р.

Напередодні член Ради партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі" Давід Сакварелідзе заявив, що активісти партії готуються зустріти на кордоні України свого позбавленого українського громадянства лідера і забезпечити йому в'їзд в Україну. 

Президент Петро Порошенко позбавив політика громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президентові України. Сам Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, проте він "збирається домагатися законного права повернутися в Україну".

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях "старих корупціонерів". Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі.

Фотогалерея Під будівлею Мін'юсту сталася сутичка між поліцією та прихильниками Саакашвілі (4 фото)

Залиште свій коментар