Рада надала право НАБУ і ДБР самостійно здійснювати прослуховування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відповідне рішення ухвалили 330 депутатів.

Верховна Рада ухвалила закон, яким Національному антикорупційному бюро України і Державному бюро розслідувань надано дозвіл на право самостійно здійснювати прослуховування.

За закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства" проголосували 330 народних депутатів.

Зазначимо, у тексті не передбачені зміни до закону "Про статус народного депутата України", яким пропонувалося вилучення норми, що обшук, затримання народного депутата чи огляд особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення народного депутата, а також порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції та застосування інших заходів, які обмежують права і свободи народного депутата, допускаються лише у разі, коли Верховною Радою надано згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.

Водночас депутати скасували лише частину "правок Лозового", зокрема, залишили обмеження термінів досудового розслідування та можливість оскаржити повідомлення про підозру.

До того ж, згідно з законом, скасування незаконних і необґрунтованих постанов детективів Національного антикорупційного бюро України і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може бути здійснено генеральним прокурором або особою, яка виконує його обов’язки, чи керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Зауважимо, донині негласні слідчі дії здійснювала лише Служба безпеки України.

Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №1009 в першому читанні. За відповідне рішення проголосували 297 депутатів. Згодом, нардепи також 278 голосами вирішили скоротити час на підготовку законопроєкту до другого читання. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції