Рада ЄС подовжила санкції проти білоруської влади

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
191
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада ЄС подовжила санкції проти білоруської влади

Фото: Associated Press

У списку опинився і Олександр Лукашенко.

Європейський Союз подовжив на рік санкції проти білоруської влади

Про це йдеться в опублікованій заяві Ради ЄС.

Обмеження будуть діяти щонайменше до 28 лютого 2022 року. Зазначається, що санкції стосуютьсся 88 осіб - представників керівництва та бізнесу Білорусі.  У списку обмежень є і Олександр Лукашенко. Санкції також націлені на економічних гравців, зокрема бізнес і компанії, які отримують вигоду або підтримують режим Лукашенка.

У Раді ЄС наголошують, що причина такого рішення "насильницькі репресії і залякування мирних демонстрантів, членів опозиції і журналістів, а також осіб, відповідальних за порушення на виборах".

Тим, хто опинився у списку, заборонений в'їзд на територію ЄС і доступ до банківської системи Євросоюзу. Своєю чергою, європейському бізнесу заборонено будь-яку співпрацю з включеними до список юридичними особами, за винятком виконання раніше укладених контрактів.

Слід зауважити, що наразі Європа ввела три блоки санкцій проти Білорусі: торік у жовтні, листопаді та грудні.

"Євросоюз уважно стежить за розвитком ситуації в Білорусі і продовжить підтримувати білоруський народ в його законному прагненні до демократії, зокрема, шляхом підтримки громадянського суспільства та незалежних ЗМІ", - зазначено в заяві.

Нагадаємо, акції протесту в Білорусі почалися після виборів президента, які відбулися 9 серпня 2020 року. Після оприлюднення даних перших екзит-полів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони переконані, що Олександр Лукашенко сфальсифікував їхні результати на свою користь. Почалися масові протести. Досі силовики жорстоко розганяють людей, застосовують силу, масово арештовують.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднила результати виборів. Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську потай провели інавгурацію Олександра Лукашенка — він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі". Утім, багато країн світу це не визнають, вимагають перевиборів у країні та запровадили санкції проти самого Лукашенка і його найближчого оточення. Не визнає результатів президентських виборів у Білорусі й Україна.

В українському МЗС відреагували на заяви Олександра Лукашенка про зброю нібито ввезену з України

В українському МЗС відреагували на заяви Олександра Лукашенка про зброю нібито ввезену з України

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
191
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація