Рада затвердила державне фінансування партій

Рада затвердила державне фінансування партій

Нардепи ухвалили важливий закон / Фото: УНІАН

За відповідне рішення проголосували 229 нардепів.

Сьогодні під час засідання Верховної Ради народні депутати проголосували за закон, що регулює обмеження на внески фізичних і юридичних осіб на підтримку партій та запроваджує їхнє державне фінансування.

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання та протидії політичній корупції був прийнятий 229 голосами народних обранців.

Згідно із документом, державне фінансування партій почнеться з 1 липня 2016 року. Гроші отримуватимуть ті партії, які подолають 5% бар'єр на парламентських виборах.

Також законом передбачається, що загальний розмір (сума) внеску на підтримку партії від громадянина України протягом року не може перевищувати 400 мінімальних зарплат. Максимальна сума внеску  від юридичної особи - 800 розмірів мінімальної зарплати.

Нагадаємо, за даними ЦВК, у місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня, братимуть участь 132 політичні партіїЗагалом ЦВК отримала документи про участь у виборах від 142 партій, але документи 10 партій були оформлені з порушенням законодавства, тому вони до виборів не допущені.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація