Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський консул проігнорував виклик МЗС України щодо Сущенка

Речниця МЗС все ще сподівається, що він з'явиться та пояснить свої дії.

Сьогодні, 6 жовтня, консул Росії в Україні не прибув до Міністерства закордонних справ України після виклику.

Він мав прибути для пояснення причин недопуску українських консулів до заарештованого в РФ журналіста Романа Сущенка, про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца в мікроблозі в "Твіттері".

"Російський консул на виклик у МЗС не з'явився. Сподіваємося, вказівки йому не змусять себе чекати і він завтра пояснить недопуск українського консула #FreeSushchenko", - написала вона.

Нагадаємо, українське МЗС викликало консула РФ для отримання пояснень щодо недопуску консулів до затриманого в Росії журналіста Романа Сущенка. За словами Беци, у середу, 5 жовтня, до МЗС Росії направили чергову ноту, щоби вони надали пояснення. Окремо вона зазначила, що на попередні звернення української сторони, зокрема, до уповноваженого РФ із прав людини Тетяни Москалькової, відповіді також не надходили.

Нагадаємо, у понеділок, 3 жовтня, з'явилася інформація про арешт Романа Сущенка Лефортовським судом на 2 місяці.  Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, витік яких за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави".

Проти українця порушили кримінальну справу за статтею про шпигунство, проводять розслідування. Романа Сущенка в СІЗО "Лефортово" виявили члени Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви. 47-річний журналіст перебував у камері карантинного відділення.

Журналіст розповів членам ОНК, що на нього чинився психологічний тиск, а слідчий не дозволив подзвонити дружині й повідомити про арешт. ФСБ надала йому державного адвоката. Колишній адвокат звільненої з російського полону нардепа Надії Савченко Марк Фейгін вирішив допомогти Сущенку й стати його захисником. 

Стосовно затримання Сущенка у Кремлі підкреслили, що ніяких кампаній проти українських або будь-яких інших ЗМІ в Росії немає і бути не може. Своєю чергою медіаорганізації заступилися за Сущенка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції