США ввели санкції проти Портнова

США ввели санкції проти Портнова

Фото: УНІАН

Під санкції Штатів потрапив також Фонд Андрія Портнова.

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти Андрія Портнова — українського політика, який від 24 січня 2014 був першим заступником голови Адміністрації тодішнього президента Віктора Януковича.

Про це йдеться на сайті американського Мінфіну.

Портнов потрапив під санкції на підставі Глобального акта Магнітського. Санкції передбачають заборону на в’їзд до США та блокування всіх фінансових активів особи в банках Сполучених Штатів. Крім того, під обмеження потрапив і Благодійний фонд Портнова.

В обґрунтуванні рішення Портнову закидають корупційні зв'язки з судовими і правоохоронними органами України.

"Андрій Портнов за часів колишнього президентства Януковича, через хабарництво розвивав широкі зв’язки з судовим і правоохоронним апаратом України. Широко відомий як судочинець, Портнов був достовірно звинувачений у використанні свого впливу на рішення в судах України та підриві реформ", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у 2019 році Портнов вживав заходів для контролю над українським правосуддям, впливу на пов’язане з ним законодавство, прагнув помістити лояльних чиновників на вищі судові посади та купувати судові рішення. 

"В середині 2019 р. Портнов змовився із високопоставленим українським урядовцем (ім'я якого не називають — Ред.), щоб сформувати вищі юридичні інституції країни на свою користь і впливати на Конституційний Суд України", — пишуть в американському Мінфіні.

Крім того, Портнова звинувачують у спробі вплинути на Генпрокуратуру України.

Портнов визначений як іноземна особа, яка є чинною чи колишньою державною посадовою особою, що прямо чи опосередковано брала участь у корупційних діях.

Хто такий Андрій Портнов

Андрій Портнов – це юрист президента-втікача Віктора Януковича. 

У січні 2014-го став першим заступником голови АП. Після втечі Януковича Портнов також залишив Україну і п’ять років перебував за кордоном.

5 березня 2014 року Євросоюз заморозив на один рік активи 18 колишніх українських високопосадовців, яких підозрюють у незаконному заволодінні державною власністю.

Під санкції потрапив також Портнов. Через рік ЄС виключив із санкційного списку чотирьох колишніх українських високопосадовців, зокрема і Портнова. Він повернувся до України 19 травня 2019 року. 

Нагадаємо, що СБУ закрила справу про держзраду, в якій фігурував Портнов.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
561
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація