Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді відхилили постанову про відставку Яценюка

Регламентний комітет не підтримав проект документа.

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради відхилив проект постанови про відставку Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Павло Пинзеник, передає прес-служба Народного фронту.

Згідно з рішенням комітету, відповідна постанова порушує Конституцію, закон "Про Кабінет Міністрів України" і Регламент Верховної Ради.

"Зокрема, статтею 13 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" визначено підстави, внаслідок яких настає відставка Кабінету Міністрів: прийняття Верховною Радою резолюції недовіри Кабінету Міністрів, відставка Премʼєр-міністра, смерть Премʼєр-міністра. Комітет зазначає, що 16 лютого Верховна Рада розглянула проект постанови "Про відповідальність Кабінету Міністрів України (щодо прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України)", який не отримав необхідної кількості голосів народних депутатів", - йдеться в документі.

Депутати наголошують, що за цією підставою відставка премʼєр-міністра України не настає.

Крім того, законом "Про Кабінет Міністрів України" визначено, що прем'єр-міністр України має право заявити Верховній Раді України про свою відставку.

"На сьогодні, у Верховній Раді України відсутня заява Премʼєр-міністра України Яценюка А. П. про відставку", - зазначають в комітеті.

"Крім того, наголошуємо, що ані Конституція України, ані Закон України "Про Кабінет Міністрів України" не містять положень щодо можливості ініціювання  питання про відставку Прем'єр-міністра України одним народним депутатом України", - додали депутати.

Таким чином, комітет ухвалив рішення, що проект постанови "Про відставку Премʼєр-міністра України Яценюка А. П." не відповідає Конституції України, Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Регламенту Верховної Ради.

Також депутати направили відповідний висновок голові Верховної Ради Володимиру Гройсману для повернення проекту постанови  суб'єкту права законодавчої ініціативи без його включення до порядку денного та розгляду на пленарному засіданні.

Відео У парламенті сьогодні можуть повернутися до питання уряду та коаліції

Нагадаємо, раніше Порошенко вирішив зустрітитися з представниками парламентських фракцій і груп
та висунув три варіанти вирішення кризи у владі й кандидатів на місце Яценюка.

Сам глава уряду Арсеній Яценюк заявив, що бачить себе у кріслі прем'єр-міністра, а вакантні посади міністрів потрібно доукомплектувати.

Додамо, що на засіданні фракції БПП "Солідарність" депутати говорили про кандидатів на посаду прем'єра – Наталію Яресько, Володимира Гройсмана та Андрія Садового.

Залиште свій коментар

Вибір редакції