У Євросоюзі закликали Україну сконцентруватися на реформах

Про це заявила речниця Федеріки Могеріні.

Сьогодні, 18 лютого, у ЄС закликали політичних лідерів України сконцентруватися на реформах. 

Як повідомила речник верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич, Євросоюз уважно стежить за розвитком подій в рамках засідань Верховної Ради цього тижня.

"У цей критичний момент важливо, щоб політичні лідери країни утримували увагу на важливій роботі в напрямку реформ. Нинішня криза - це можливість підвищити якість роботи і переконати громадян, що лідери України здатні прийняти виклик системної трансформації, чого два роки тому вимагав народ. Інтерес широкої громадськості повинен мотивувати всіх, щоб прискорити темпи реформ і показати нову якість служіння інтересам країни", - наголосила речник Могеріні.

За її словами, увага ЄС спрямована на реформи відповідно до Угоди про асоціацію та поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі, верховенство права, боротьбу з корупцією та демократичну підзвітність.

"Українська влада в останні місяці провела значну роботу, щоб просувати порядок денний реформ, який потребує подальшого розвитку. Тому важливо, щоб ця робота тривала і давала результати на благо українського народу", - підкреслила вона, додавши, що завдяки "набагато більшій прозорості, відкритості всіх інститутів, децентралізації, дерегулюванню, узагальненню державних закупівель, реформі поліції, ефективному використанню всіх інститутів і правових інструментів з метою викорінення корупції ми бачимо нову якість демократії".

Косьянчич каже, що "необхідні більш рішучі дії проти олігархічного впливу на політичні структури та ефективні дії проти монополій, подальше розширення прав і можливостей місцевого самоврядування, реформа державного управління, в тому числі податкової служби".

"Євросоюз готовий продовжувати надання значної фінансової і технічної підтримки для зусиль, спрямованих на реформи в Україні, що має призвести до системної трансформації та повного використання українського національного потенціалу, зміцнюючи тим самим здатність країни захищати свій суверенітет", - додала вона.

Нагадаємо, що цього місяця в Україні розгорілася політична криза. 

3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду. Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.Документів із доказами злочинних дій провладного депутата, каже міністр, вистачає.

Сам Кононенко всіобвинувачення відкидає та заявляє про готовність свідчити у Антикорупційному бюро на "детекторі брехні".Готовність давати свідчення у НАБУ висловив і Айварас Абромавичус. У Бюро повідомили про відкриття справи щодо заяв міністра, однаквисвітлювати свідчення політиків журналістам не дозволили.

Учасники коаліції не можуть домовитися про переформатування Кабінету міністрів. Фракції "Самопомочі", Радикальної партії і "Батьківщини" наполягають на відставці Арсенія Яценюка, який погрожує переходом своєї політичної сили "Народний фронт" в опозицію. Глава фракції "БПП" в парламенті Юрій Луценко заявив про політичну кризу в Україні через небажання учасників коаліції йти на поступки і продовжують шантаж.

Крім того, Верховна Рада України не змогла відправити уряд у відставку. "За" проголосувало 194 народних депутати. При цьому роботу Кабміну за 2015 рік визнали незадовільною. Після цього ряд депутатів парламенту поскаржилися, що система "Рада" не спрацювала правильно під час голосування. А фракція "Батьківщини" вийшла з коаліції. Після виходу з коаліції "Батьківщини" доля парламентської більшості виявилася в руках фракції "Самопоміч". Якщо там приймуть рішення про вихід, коаліція буде нараховувати менше 226 депутатів, тобто розпадеться. Тоді парламент повинен або створити нову, або йти на дострокові вибори.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: